„Volkswageny” mocne na krajowym cross countryfot. Zbigniew Kowalski

HomeKomentarze

„Volkswageny” mocne na krajowym cross country

Drugi wyścig z serii Puchar Mazowsza MTB XC, tym razem rozegrany w Jabłonnie, ponownie zebrał na starcie prawie całą krajową czołówkę w cross country. Tym razem na starcie stanęła w prawie pełnym składzie drużyna Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, na którą złożyli się zawodnicy elity Filip Helta oraz Ola Podgórska i Zuzanna Krzystała, orlik Piotr Kryński, junior Krzysztof Klimek oraz Masters, aktualny Mistrz Polski w swojej kategorii, Bogdan Czarnota. Prawie wszyscy zawodnicy, jeśli nie wygrali, to stanęli na podium w swojej kategorii.

Poniżej wypowiedzi niektórych z nich:

Zuzanna Krzystała – elita kobiet – 4. miejsce:

Drugi wyścig w tym sezonie to kolejna edycja Puchar Mazowsza MTB XC. Z trasą zapoznaliśmy się z trenerem już w piątek po podróży. Tak jak poprzednio była dobrze przygotowana, ciężka, interwałowa i mocno zakręcona. W sobotę było bardzo duszno, co stało się dodatkową przeszkodą dla zawodników. Od startu złożyłam, że muszę rozłożyć siły na 5 rund i jechać swoim tempem. Ukończyłam na 4 miejscu wśród Elity Kobiet i poczułam wyścigowe tempo!

Wspominałam o tym wiele razy, jestem pełna podziwu dla zawodników specjalizujących się w XCO, to według mnie najtrudniejsza z odmian kolarstwa. Gratulacje dla całej drużyny za wyniki najwyższych lotów!

Piotr Kryński – U23 – 2. miejsce:

Podobnie jak w Wesołej zagrało wszystko jak należy, nie było żadnych problemów, defektów przykrych niespodzianek z małym szczegółem, ale to tylko i wyłącznie z mojej winy – miałem delikatnie za niskie ciśnienie w oponie. Udało mi się zdobyć drugie miejsce w kategorii Orlik. Cieszę się przede wszystkim z mojej jazdy, ponieważ była zupełnie odmienna niż w Wesołej, tam było wiele błędów technicznych oraz moja jazda była znacznie bardziej chaotyczna. Tutaj płynnie jechałem swoim tempem (fakt zdarzyło mi się raz „butować”).

Odchodząc już od moich odczuć z wyścigu dorzucę, że bardzo dziękuję Trenerowi za profesjonalne przygotowanie do tego jak i każdego startu. Trasa była świetnie oznaczona oraz widać było, że organizator się postarał aby było jak najbardziej profesjonalnie. Jeśli chodzi o wykorzystanie terenu to mam wrażenie, że było z niej wyciśnięte ile się da. Rundę można było podzielić na dwa segmenty, najpierw niezwykle sztywne i wymagające podjazdy, a późniejszy segment to była strefa przystartowa gdzie było znacznie „przyjemniej”: mniej strome podjazdy, trochę płaskiego i upragniony po wyczerpującym okrążeniu box techniczny, bufet. W niedalekiej przyszłości zobaczymy gdzie będzie będzie kolejny start, na pewno pojawię się na „Kazurze” 5 lipca na Pucharze Polski.

Bogdan Czarnota – Masters I – 1. miejsce:

Puchar Mazowsza MTB XC to kolejne zawody, w których nasz team się zaprezentował. Był to bardzo dobry start naszych zawodników na dobrze przygotowanej bardzo trudnej interwałowej trasie. Wygraliśmy w elicie kobiet i mężczyzn oraz w juniorach i mastersach. Ten start jest dobrym prognostykiem na kolejne. Wszyscy czują się dobrze przygotowani. Sezon się rozkręca, a my planujemy kolejne starty w kraju i za granicą.

Wyniki zawodów rozegranych w weekend 20-21 czerwca w linku.

COMMENTS

DISQUS: 0