Milko Mazury MTB nadchodzi piąty sezon!

HomeZapowiedzi

Milko Mazury MTB nadchodzi piąty sezon!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Inauguracja sezonu 2020 odbędzie się pod koniec lipca w Pasymiu. Miasteczko Sportowe stanie w samym centrum pięknie odrestaurowanego Rynku Głównego. To będzie dobre przetarcie na początek cyklu. Trasy wyścigów PRO, EXPERT, HOBBY i FUN przebiegać będą wzdłuż stromych brzegów jeziora Kalwa. Lasy Nadleśnictwa Korpele skrywają też wiele pagórków, które urozmaicą wyścig. Zapowiada się ciekawa rywalizacja na technicznej i dynamicznej trasie.

Kolejne etapy ulokowane będą w miejscowościach znanych z poprzednich edycji, zaś 22-23 sierpnia w kalendarzu pojawi się druga z trzech nowości, którą będzie Ryn. Trzecia z nowych lokalizacji to Lidzbark Welski. Ostatnią z nowości będzie wyczekiwany przez wielu powrót wyścigów w Węgorzewie. Finał cyklu rozegrany zostanie w Wilkasach. Do klasyfikacji generalnej liczyć się będzie sześć najlepszych wyników z całego sezonu.

Kolarze nie będą nudzili się na trasach w miejscowościach, które już znają – trasy w Mrągowie, Giżycku, Węgorzewie i Wilkasach zostaną odświeżone lub zmienione. Jeden z etapów to także możliwość zmierzenia się amatorów kolarstwa z trasą Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR.

Każdy etap to dwa dni pasjonującej rywalizacji i znakomitej zabawy. Sobota dedykowana  będzie adeptom szkółek kolarskich rywalizujących w Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich oraz początkującym kolarzom, próbujących swoich sił na dystansie FUN. Niedziela to już stałe wyścigi na dystansie PRO, EXPERT i HOBBY. Niedzielne południe to jak zawsze rywalizacja najmniejszych pociech, czyli Łaciate Junior Strider Racing.

Więcej informacji o cyklu można znaleźć na stronie www.mazurymtb.pl

MILKO MAZURY MTB KALENDARZ:

  • 25 – 26 lipca – Pasym – Etap 1 WIELKIE OTWARCIE SEZONU MILKO MAZURY MTB
  • 1 – 2 sierpnia – Mrągowo – Etap 2
  • 14 – 16 sierpnia –  Mrągowo – Etap 3 – Mistrzostwa Polski MTB XCO / XCR
  • Mrągowo 2020
  • 22 – 23 sierpnia – Ryn – Etap 4
  • 29 – 30 sierpnia – Giżycko – Etap 5
  • 5 – 6 września – Węgorzewo –  Etap 6
  • 12 – 13 września – Lidzbark Welski – Etap 7
  • 19 – 20 września – Wilkasy – Etap 8 – WIELKI FINAŁ MILKO MAZURY MTB

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0