Mistrzostwa Polski XCO z nową datą i nową rundą

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Polski XCO z nową datą i nową rundą

To już przedostatnia odsłona Milko Mazury MTB 2020!
Pierwszy rzut okiem na trasę Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2019 w Mrągowie
Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2018 w Mrągowie
Pasym gościł kolarzy podczas inauguracji Milko Mazury MTB
Pierwszy etap Milko Mazury MTB w Pasymiu

Stowarzyszenie Luz Grupa kierowane przez Arkadiusza Całę po konsultacjach z Polskim Związkiem Kolarskim oraz klubami podało nową datę krajowego czempionatu, który – o ile nie zostaną ponownie wprowadzone obostrzenia – odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia 2020 w Mrągowie.

To nie jedyna nowość. Mimo, że w tym roku Mistrzostwa Polski w Mrągowie odbędą się po raz trzeci z rzędu, to po zeszłorocznej zmianie lokalizacji na Mrongoville zawody ponownie odbędą się na Górze Czterech Wiatrów. Runda będzie liczyć 3 700 metrów z przewyższeniami na poziomie 190 metrów, a jej przebieg zostanie zmodyfikowany względem 2018 roku. Dojdzie między innymi długi na 850 metrów podjazd poprowadzony trawersem na jednym ze zboczy oraz kilkukrotnie większy rockgarden.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze programu oraz więcej szczegółów co wynika z faktu obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Wkrótce Polski Związek Kolarski wyznaczy sędziego głównego i rozpoczną się prace związane z przygotowaniem zawodów.

COMMENTS

DISQUS: 0