Gotówkę zostaw w kieszeni – kupuj na raty 0%

HomeRóżności

Gotówkę zostaw w kieszeni – kupuj na raty 0%

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Po co wydawać dużą kwotę na raz, jeśli można rozłożyć ją na kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt nieoprocentowanych rat. Popularne przede wszystkim z rynku AGD/RTV Raty 0% z roku na rok są coraz częściej dostępne także w branży rowerowej. Dotyczą zarówno oferty bezpośredniej dystrybutorów, jak i poszczególnych dealerów czy kanałów dystrybucji.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku oraz wiele sygnałów nie dających pewności odnośnie tego co może być za tydzień, miesiąc czy pół roku, to jednorazowe wydatkowanie kwoty, która w teorii może nam pozwolić przeżyć kolejny miesiąc, a może i kilka, wydaje się średnio uzasadniona. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że oferty kredytowe są teraz nieoprocentowane.

W zależności od firmy oraz naszej sytuacji możemy skorzystać z jednego z trzech rozwiązań dostępnych na rynku:

Raty 0% – w zasadzie najprostsze i najbardziej powszechne rozwiązanie polegające na rozłożeniu na raty kwoty całkowitej za rower. Na dzień dzisiejszy dostępne opcje są od 10 do 50 rat.

Na chwilę obecną obowiązujące oferty (lista aktualizowana):

  • 7anna (marki NS Bikes, Rondo) – 50 rat 0%, możliwość odroczenia płatności o cztery miesiące – link
  • Allegro – na chwilę obecną obowiązują raty 20×0%, które także obejmują dział rowerowy – link
  • Bike Atelier (Merida) – od 3 do 20 rat 0% na rowery tradycyjne oraz 30 rat 0% na rowery elektryczne – link
  • Decathlon – 3, 5 lub 10 rat 0%, maksymalna wartość zakupu to 10 tys złotych – link
  • GIANT – 10 lub 20 rat 0% – link
  • KROSS – od 3 do 30 rat 0%, możliwość odroczenia płatności o trzy miesiące – link
  • ROMET – 10, 20 lub 30 rat 0% z możliwością odroczenia płatności nawet o 3 miesiące – link
  • Velo – od 3 do 48 rat, oprocentowanie 0,5% – link

Ponadto trzeba też pamiętać, że w tej chwili zdecydowana większość sklepów stacjonarnych oferuje możliwość zakupu ratalnego, a przygotowując ten tekst sprawdziłem losowo kilka z nich i w wielu przypadkach można otrzymać nawet opcję 50 nieoprocentowanych rat.

Splitit

Jedną z firm, które sprzedają swoje rowery tylko przez internet jest firma Canyon. W tym przypadku płatność za rower możliwa jest tylko za pomocą przelewu, konta PayPal oraz karty kredytowej. To ostatnie rozwiązanie jest furtką do tego, żeby kupić nie tylko rower, ale także inne produkty dostępne na w sklepie canyon w maksymalnie sześciu nieoprocentowanych ratach. Jedyne co musimy mieć, to limit na karcie kredytowej równy albo wyższy od wartości zakupów. Działa to w ten sposób, że pełna kwota zakupów jest blokowana na karcie, ale karta obciążana jest tylko w wysokości raty. Z każdą kolejną ratą zmniejszana jest wartość blokady. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie wymaga weryfikacji zdolności kredytowej.

Większość kart kredytowych także oferuje rozłożenie spłaty na raty, ale jest to prawie zawsze rozwiązanie wysokooprocentowane. W przypadku Splitit nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

Więcej informacji na stronie canyon.com

Leasing

W przypadku prowadzenia JDG czy większej firmy rower można potraktować jako środek transportu, co uzasadnia leasingowanie. O oferty trzeba zwrócić się najczęściej do firm specjalizujących się w tej formie finansowania, nie mniej jednak podczas przygotowania tekstu zauważyłem, że np. Kross w opcjach płatności jest zintegrowany z rozwiązaniem leaslink.

To by było na tyle.

Jeśli wiesz o ofercie lub rozwiązaniu, która została tu pominięta to daj znać – lista zostanie szybko zaktualizowana.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0