Plebiscyt Hall of Fame XCO 2020

HomeSport

Plebiscyt Hall of Fame XCO 2020

To miał być niesamowity sezon, kumulacja sportowych emocji w najlepszym wydaniu, co miesiąc impreza coraz wyższej rangi – najpierw Mistrzostwa Europy, potem Świata, a na koniec Igrzyska Olimpijskie i m.in. pojedynek Nino Schurtera oraz Mathieu van der Poel’a. Niestety z powodu pandemii koronawirusa część imprez została definitywnie skasowana, a część przesunięta na mniej lub bardziej odległe terminy. Na chwilę obecną trudno liczyć na jakiekolwiek wyścigi XCO wcześniej niż we wrześniu. A w gruncie rzeczy coraz częściej słychać, że rywalizacji sportowej – nie tylko kolarskiej – w tym sezonie może nie być wogóle.

W zaistniałej sytuacji tę pustkę trzeba czymś wypełnić. Wielu zawodników czy drużyn przesiada się na Zwifta, głównie w celu podtrzymania formy, raz na jakiś czas proponując wirtualną imitację wyścigów – czy to do oglądania czy to do aktywnego udziału. Ale umówmy się – wirtualne kolarstwo górskie na trenażerze? Tu nie da się nawet stworzyć pozorów.

Portal kolarski #mtbxcpl opiera się przede wszystkim na sporcie, a jego brak oznacza znacznie mniej treści. Jeśli jesteś stałym czytelnikiem to na pewno to zauważyłeś.

Dlatego też mamy dla Was, i w gruncie dla nas samych też, propozycję zabawy / plebiscytu, którego celem będzie wyłonienie najpopularniejszego kolarza górskiego oraz kolarki górskiej. Nie będzie to jednak zwykły plebiscyt, bo będzie to okazja do przedstawienia sylwetek piętnastu najlepszych zawodników cross country aktualnego rankingu UCI. Polskim akcentem będzie dołączenie do tego grona aktualnych Mistrzów Polski czyli Mai Włoszczowskiej i Bartłomieja Wawaka.

Tym razem nie liczą się umiejętności techniczne, dynamika na podjazdach, brawura na zjazdach czy W/kg. Liczy się popularność danego zawodnika mierzona liczbą emotek.

Poniżej możecie zobaczyć jak będą wyglądać plansze do głosowania:

Mechanika jest prosta i mamy nadzieję, że spotka się z Waszym zainteresowaniem. Wygląda to następująco:

  • plebiscyt zorganizowany jest na zasadzie drabinki, każdego dnia wybierając jedną z dwóch emotek wskazywać będziecie jednego z dwóch zawodników;
  • przed południem na stronie www publikować będziemy sylwetki zawodników, którzy będą tego dnia rywalizować o Wasze uznanie;
  • grafika do głosowania będzie publikowane codziennie punktualnie w południe;
  • naprzemiennie elita kobiet i elita mężczyzn;
  • 15 głosowań w każdej z kategorii czyli w sumie 30 dni zabawy – od 1/16 do finału;

Bądźcie gotowi, zaczynamy w piątek 24 kwietnia w samo południe!

COMMENTS

DISQUS: 0