Nowy kalendarz Milko Mazury MTB

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Nowy kalendarz Milko Mazury MTB

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Koronawirus dalej w natarciu, dlatego wspólnie z naszymi Partnerami oraz Sponsorem Tytularnym – Marką Milko stworzyliśmy nowy kalendarz wyścigów. Piąty sezon Milko Mazury MTB to nie tylko zmiany w terminach. Czeka na Was 12 lokalizacji w najatrakcyjniejszych miejscowościach na Mazurach, zmodyfikowane trasy i dużo dobrego ścigania!

Tegoroczną edycję rozpoczniemy w Mikołajkach (21 czerwca). Niesamowity klimat turystycznego miasteczka połączony ze świetną trasą będzie obowiązkową pozycją dla każdego fana maratonów rowerowych. Ta jedna z najlepiej ocenianych tras w cyklu przejdzie spore modyfikacje, gdyż wyścig będzie edycją Pucharu Polski w Maratonie MTB. Finał cyklu tym razem odbędzie się w Wilkasach (11 października). Dynamiczna trasa, która już w poprzednich edycjach pokazała, że premiuje szybkich zawodników może sporo namieszać w końcowym podsumowaniu Klasyfikacji Generalnej. 

Biorąc pod uwagę rozkład startów tegoroczna edycja zapowiada się bardzo intensywnie. Jednak  Wasz wysiłek zostanie nagrodzony, ponieważ pojawi się kilka nowości, które uczynią rywalizację jeszcze bardziej ciekawszą. Na naszej mapie zagoszczą trzy nowe miasta: Lidzbark Welski, Ryn i Pasym. Nowe lokalizacje przypadną do gustu miłośnikom klasycznych maratonów z długimi rundami i fajnymi akcentami technicznymi. Do tego znane z poprzednich edycji trasy też przeszły spore modyfikacje i to też może okazać się sporą niespodzianką.

Przed rozpoczęciem sezonu powędruje do Was Race Book Milko Mazury MTB, w którym znajdziecie szereg informacji o trasach, lokalizacjach, sponsorach i partnerach. Ciekawostką będzie możliwość pobrania plików GPX, które umożliwią zapoznanie się z trasą przed wyścigiem. Nasza strona www.mazurymtb.pl również przechodzi spory lifting. Już niebawem oddany zostanie nowy interfejs, a wraz z nim dużo ciekawych funkcji takich jak: nowy panel rejestracyjny i profil ,,Team Menagera”, który ułatwi zbiorową rejestrację oraz rozbudowane komunikaty startowe i świetnie przygotowane mapy. 

To nie koniec nowości. Wyścigi główne w tym roku rozgrywane będą na 4 dystansach: PRO, EXPERT, HOBBY i FUN (ok. 10 kilometrów). Na stałe zagoszczą wyścigi e-bike w kategorii open na dwóch dystansach: Fun i Hobby. Drużyny, które planują wystawić do wyścigów co najmniej 4 regularnie startujących zawodników mogą skorzystać z tzw. „Portfela Drużyny”.

Przygotowaliśmy dodatkową rywalizację dla służb mundurowych. Na każdym z etapów wyłoniona zostanie najlepsza drużyna a w Klasyfikacji Generalnej nagrodzone zostaną 3 najlepsze drużyny.

Nickelodeon Race przeistoczy się w Ligę Szkółek Kolarskich. Specjalnie dla tego wyścigu na każdym z etapów przygotowaliśmy dedykowane trasy, których poziom trudności odpowiadać będzie zawodnikom startującym w czterech kategoriach wiekowych. Będzie to okazja do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu.

Na najmłodsze dzieci  w miasteczku sportowym czekać będą jak zawsze zawody Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB, które są fantastyczną zabawą i wzbudzają zawsze wiele emocji.

W tym roku stawiamy też na ekologię, którą połączymy z akcją społeczną. Na każdym z wyścigów zbierać będziemy nakrętki po wodzie, jogurtach i napojach, a dochód z ich sprzedaży przekażemy w całości nawypoczynek letni mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Nowy kalendarz, regulamin oraz informacje o opłatach startowych znajdziecie na  stronie www.mazurymtb.pl.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0