UCI w związku z pandemią koronawirusa przesuwa i kasuje kolejne Puchary Świata w kolarstwie górskim

UCI w związku z pandemią koronawirusa przesuwa i kasuje kolejne Puchary Świata w kolarstwie górskim

REKLAMA
Jedenastka biało czerwonych na starcie Pucharu Świata w Val di Sole
MTB Bundesliga startuje w Heubach
Plan na weekend 38/2016
Wyniki – 19-20 sierpnia 2017
Mistrzostwa Świata, Puchar Świata i Cape Epic głównymi celami Kross Racing Team na sezon 2019

Narastające problemy związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2 przekładają się na wszystkie sfery naszego życia. Nie omijają także sportu zawodowego, który praktycznie z dnia na dzień został przerwany. Niejasność odnośnie tego jak sytuacja będzie się rozwijać czy zmieniać w najbliższych tygodniach powoduje, że już nawet czerwcowe zawody są wycofywane z kalendarza.

11 marca UCI poinformowało o przesunięciu Pucharu Świata w zjeździe, który w dniach 21-22 marca 2020 miał zostać rozegrany w portugalskiej miejscowości Lousa.

20 marca UCI poinformowało o kolejnych zmianach w kalendarzu Pucharu Świata – druga runda zaplanowana na 2-3 maja w słoweńskim Mariborze została przesunięta, a trzecia runda zaplanowana na 9-10 maja w chorwackim Losinj została odwołana

Dzisiejszy dzień przynosi także informacje związane z cross country – UCI właśnie poinformowało, że Puchar Świata XCO w czeskim Novym Meste na Morave zaplanowany na 22-24 maja 2020 został przesunięty, a nowa data zostanie podana tak szybko jak to tylko możliwe. Jednocześnie podano także informację o odwołaniu Pucharu Świata w zjeździe w brytyjskim Fort William, który zaplanowany był na 6-7 czerwca 2020.

Na chwilę obecną nie ma informacji kiedy może dojść do wznowienia rywalizacji sportowej w kolarstwie – zarówno w kraju, jak i za granicą. Zaplanowane na maj Mistrzostwa Europy XCO w austriackim Graz zostały wstępnie przełożone na wrzesień. Na ostatni tydzień czerwca z kolei zaplanowane są Mistrzostwa Świata XCO w niemieckim Albstadt – decyzja odnośnie zmiany terminu czy też odwołania zawodów nie została jeszcze podjęta.

COMMENTS

DISQUS: 0