Plan na weekend 10/2020

HomeSport

Plan na weekend 10/2020

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Z weekendu na weekend dzieje się coraz więcej, ale niestety wszystko są to dobre informacje. Sytuacja z wirusem COVID-19 ma także wpływ na kolarstwo, póki co we Włoszech – odwołane zostały praktycznie wszystkie wyścigi kolarskie zaplanowane na marzec – nie będzie ani szosowych Strade Bianche, Mediolan San Remo czy Tirreno Adriatico, jak i zawodów w kolarstwie górskim – np. wyścigów cross country zaliczanych do Internazionali d’Italia Series.

Bez przeszkód odbywają się wyścigi w innych krajach, gdzie swoje starty zaplanowali zawodnicy z Polski. Na północy Portugalii, przy granicy z Hiszpanią, w miejscowości Vila Franca do Lima zainaugurowany zostanie Taça de Portugal de Cross Country Olímpico czyli Puchar Portugalii XCO, gdzie na starcie m.in. ekipa Kross Racing Team w składzie Maja Włoszczowska oraz Sergio Mantecon Gutierrez. Na Copa Catalana BTT w Hiszpanii powinniśmy zobaczyć zawodników Volskwagen Samochody Dostawcze MTB Team – Marka Konwę, Filipa Heltę oraz Aleksandrę Podgórską. Z kolei w Turcji na wyścigu etapowym Velo Side MTB na starcie stanie Paweł Garczyk, który w tym sezonie będzie jeździł w barwach OŚ Racing Team. Wyścig podobnie jak te w Grecji i na Cyprze oparty jest o połączenie kilku odmian cross country – w tym przypadku mamy XCT, XCP, XCM, XCO.

Nie wiesz co oznaczają te skróty? Polecam przewodnik MTB.

W kraju w sobotę Ustawka XC w Bolesławcu, a niedzielę w Karczewie finał “zimowej” serii Cezarego Zamany czyli Northtec MTB Zimą.

“Hitem” weekendu jest wyścig inauguracyjny WES (World e-bike Series), który uzyskał status Pucharu Świata. W sumie zaplanowanych jest 5 wyścigów. W najbliższą sobotę w wersji gravity i xco w Monaco, a potem Szwajcaria, Włochy, Hiszpania. Udział w zawodach potwierdziły fabryczne zespoły prawie wszystkich firm rowerowych produkujących e-rowery, a ze znanych nazwisk na starcie zobaczymy Marco Aurelio Fontanę oraz Jose Antonio Hermida.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0