Wyniki – 29 lutego-1 marca 2020fot. Carlos Boigues | Image Hunters

HomeWyniki

Wyniki – 29 lutego-1 marca 2020

Niedziela przyniosła rozstrzygnięcie klasyfikacji generalnej etapówki Cyprus Sunshine Epic w której zawodnicy rywalizowali w parach, a ich czasy oraz straty były sumowane. Ostatnim, czwartym etapem był klasyczny wyścig cross country, którego profil możesz zobaczyć poniżej:

Jak się okazało rywalizacja wśród mężczyzn była bardzo wyrównana, a różnice na mecie sekundowe. Jak się okazało do czwartego etapu Ondrej Cink stanął osłabiony przez problemy zdrowotne. W tej sytuacji obrona wypracowanej przez dwójkę pozycji lidera była w dużej mierze na barkach Bartka Wawaka, który od samego początku pojechał mocno wybijając się na pierwsze miejsce. Chwilę później dojechał do niego Alan Hatherly, którego partner Simon Andreassen został z tyłu właśnie razem z Cinkiem. Tym samym przewaga wypracowana przez jednego zawodnika była neutralizowana słabszą dyspozycją drugiego. Bardzo dobrze jechali Stosek i Hynek, ale ten pierwszym miał defekt przez co ostatecznie lokata była odległa. Skorzystali na tym zawodnicy drugiej ekipy Specialized Racing czyli Florian Vogel i Christopher Blevins, którzy mimo, że indywidualnie na etapie nie byli najszybsi, to równą jazdą osiągnęli wspólnie najlepszy tego dnia wynik.

Ostatecznie linię mety jako pierwszy przekroczył Alan Hatherly.

W rywalizacji kobiet mieliśmy kolejny dzień, można powiedzieć, miażdżącej przewagi dwójki ze Specialized – Anniki Langvad i Haley Batten. Dunka przejechała cały wyścig samotnie na prowadzeniu, nie oglądając się ani razu za siebie ;)

Batten jechała wspólnie z Kate Courtney, Evie Richards i Erin Huck. Była Mistrzyni Świata niestety nie miała za dobrego dnia i została trochę w tyle. Z drugiej strony mocny i równy wyścig pojechała Emily Batty, co pozwoliło zawodniczkom Treka wrócić na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 4. etapu Cyprus Sunshine Epic:

 1. Vogel / Blevins 2:50:25.49
 2. Hatherly / Andreassen 2:50:57.00
 3. Wawak / Cink 2:50:58.91
 1. Langvad / Batten 2:37:03.47
 2. Huck / Courtney 2:42:25.90
 3. Richards / Batty 2:44:27.44

Klasyfikacja generalna Cyprus Sunshine Epic:

 1. Wawak / Cink 14:00:48.65
 2. Hatherly / Andreassen 14:01:34.42
 3. Vogel / Blevins 14:09:18.82
 1. Langvad / Batten 15:44:43.21
 2. Huck / Courtney 16:07:21.43
 3. Richards / Batty 16:22:23.59

Pełne wyniki Cyprus Sunshine Epic

W Hiszpanii w niedzielę odbył się wyścig Internacionales XCO Chelva, kategorii UCI C1. O tyle ważny z naszej perspektywy, że był to pierwszy w tym sezonie start Mai Włoszczowskiej. Na starcie także Aleksandra Podgórska, ale również Annie Last, Elisabeth Brandau, Yana Belomoina oraz kilka mniej znanych, ale równie mocnych zawodniczek z Hiszpanii.

I to właśnie pod dyktando Hiszpanki Rocio Garcia Martinez upływały pierwsze okrążenia. Druga jechała Yana Belomoina, a Maja Włoszczowska razem z Loaną Lecomte. Gdzieś około połowy wyścigu Polka zaczęła przesuwać się do przodu by na dwa okrążenia do końca dojechać do Hiszpanki. Na ostatnie okrążenie zawodniczka Kross Racing Team wjeżdża samotnie i tak też dociera na metę z przewagą ponad pół minuty. Druga jest Hiszpanka Rocio Garcia Martinez, a trzecia Ukrainka Yana Belomoina.

Aleksandra Podgórska notuje ponad 10 minut straty i metę przekracza jako siódma zawodniczka.

Rywalizacja mężczyzn przebiegała pod dyktando zawodników z Francji. Dość szybko od grupy oderwał się Victor Koretzky (KMC Orbea) , za nim jechali Titouan Carod (Absolute Absalon) oraz Jordan Sarrou (Absolute Absalon). Dalej Stephane Tempier (Trek Factory Racing) oraz Maxime Marotte (Cannondale Factory Racing). W tej właśnie kolejności dojechali na metę, tym samym Francja bierze pięć pierwszych miejsc.

W wyścigu udział wzięli Marek Konwa oraz Filip Helta, którzy dojechali odpowiednio na 21 i 27 miejscu. Marek Konwa odnotował niespełna 7 minut straty, z kolei Filip Helta musiał dwukrotnie wymieniać koło co także przełożyło się na stratę 12 minut.

Pełne wyniki Internacionales XCO Chelva

W kraju w tym czasie odbyły się dwa amatorskie wyścigi na rowerach górskich. Zwycięzców na poszczególnych dystansach znajdziecie poniżej:

Zimowy Poland Bike Marathon – Nieporęt


MAX:

 • Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
 • Izabela Kamińska – Sklepbicykl.pl Perfectsource

MINI:

 • Filip Surdyk – Kamyk Radzymin MTB Team
 • Justyna Tarnowska – Bike Salon Team

Pełne wyniki

Legia MTB Zimowy – Warszawa


Giga:

 • Michał Cąpała – Evanlite Racing Team

Mega:

 • Michał Dobrzyński – Atlas Sport MTB Team
 • Aleksandra Kapłon – SKK Voyager WAT

Mini:

 • Fryderyk Węgrzyn – V-max Mińsk Mazowiecki
 • Natalia Dobrzyńska – Kamyk Radzymin MTB Team

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0