Wyniki – 22-23 lutego 2020fot. Francesc Lladó

HomeWyniki

Wyniki – 22-23 lutego 2020

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Miniony weekend był z jednej strony domknięciem czterech wyścigów w ramach Salamina Epic Cup w Grecji, z drugiej mocnym otwarciem kategorią UCI HC w hiszpańskim Banyoles. Jednocześnie też był to ostatni przełajowy weekend – zawody w Leuven i Oostmalle.

Przełajowe dożynki dało się zauważyć także w social mediach. Ceylin del Carmen Alvarado wrzuciła zdjęcia z wakacji…

Nie mniej jednak chętnych do startu w zawodach nie brakowało. W sobotę na finałowych zawodach z serii Rectavit Cross wygrał Toon Aerts przed Michaelem Vanthourenhoutem i Larsem van der Haarem. Wśród kobiet najszybsza była Denise Betsema przed Annemarie Worst i Sanne Cant. 

https://dataride.uci.ch/Results/iframe/CompetitionResults/57834/3/

Zawody można sobie ponownie obejrzeć na GCN Racing:

W niedzielę w Oostmalle na ostatnich zawodach przełajowych sezonu – International Sluitingsprijs w Oostmalle wygrał Laurens Sweeck przed Toon Aerts’em i Michaelem Vanthourenhoutem. Wśród konbiet najszybsza tego dnia była Annemarie Worst przed Denise Betsema i Inge van der Heijden. 

https://dataride.uci.ch/Results/iframe/CompetitionResults/57835/3/

We wspomnianej na wstępie Grecji odbył się czwarty, ostatni wyścig domykający serię Salamina Epic Cup. Na koniec zaplanowana zawody cross country z kategorią UCI C1. Mając na uwadze wysokiej rangi zawody w Banyoles, zbliżające się zawody na Cyprze, obsada na wyspie Salamina nie była imponująca. Tym bardziej wielu zawodników postanowiło skorzystać z trochę łatwiejszego łupu. Z kompletem punktów do Włoch wrócą Zaccaria Toccoli oraz Amerykanka Erin Huck. Co ważne, na trzeci miejscu zameldowała się Paula Gorycka (Struby BiXs), co dało jej kolejne 30 punktów UCI!

https://dataride.uci.ch/Results/iframe/CompetitionResults/59119/7/

Wcześniej w tygodniu odbyła się etapówka Salamina Epic Cup #3, gdzie Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął drugie miejsce zgarniając 100 punktów, a Paula Gorycka piąte, z które dostała 70 punktów. 

https://dataride.uci.ch/Results/iframe/CompetitionResults/59118/7/

Organizatorzy Copa Catalana Internacionales BTT w Banyoles długo będą wspominać ten weekend. Ponad tysiąc osób na starcie, blisko 200 osób w wyścigu kobiet i 205 zawodników w elicie mężczyzn. Może się mylę, ale nigdy wcześniej nie słyszałem o tak licznie i, co nie mniej ważne, tak wysoko sportowo obsadzonym wyścigu cross country. 

W wyścigu kobiet można mówić może nie tyle o niespodziance, co na pewno rozstrzygnięciu, którego pewnie wiele osób się nie spodziewało. Dwie Brytyjki i Amerykanka – najszybsza Evie Richards (Trek) przed Haley Batten (Specialized) i Annie Last (KMC Orbea).

Jedyną Polką była Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Dostawcze), która zajęła 51. miejsce tracąc ponad 15 minut. 

W pewnym sensie zgodnie z oczekiwaniami wśród mężczyzn najszybszy był Henrique Avancini, który z przewagą blisku 40 sekund przyjechał na metę przed Victorem Koretzky’m oraz Jordanem Sarrou. 

W tym wyścigu mieliśmy dwóch Polaków. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Dostawcze) zajął 41. miejsce, a Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze) 43. – obaj stracili do zwycięzcy niespełna 7 minut. 

Niestety Polacy z tych wyścigów nie otrzymują żadnych punktów UCI. 

https://dataride.uci.ch/Results/iframe/CompetitionResults/58808/7/

Na Cyprze w czwartek startuje czterodniowa etapówka Cyprus Sunshine Epic, ale wielu zawodników już od kilku dni jest na miejscu biorąc udział w wielu wydarzeniach towarzyszących i promujących kolarstwo górskie na wyspie. W niedzielę także odbył się niskiej klasy UCI C3 wyścig cross country Lythrodontas MTB 2020, w którym wygrali Karl Markt (Moebel Maerki) oraz Kate Courtney (Scott SRAM). 

https://dataride.uci.ch/Results/iframe/CompetitionResults/59772/7/

W kraju mieliśmy dwa wyścigi, który składy podium na poszczególnych dystansach znajdziecie poniżej:

Northtec MTB Zimą 2020 – Mrozy


½ Pro:

 1. Przemysław Olejniczak – Komobike
 2. Jarosław Wołosiuk – CryoSpace Olsztyn
 3. Marek Stram – Retro Stork Team
 1. Anna Sajnóg – Rafbike Cycling Team
 2. Krystyna Żyżyńska Galeńska

Fit:

 1. Kamil Karwat – Świat Rowerów Merida Team
 2. Piotr Knopczyk
 3. Krzysztof Zieliński – WSKG Rowery Jamróz Terbud Team
 1. Julita Tomaszewska – Timbud Team
 2. Aleksandra Lach
 3. Majka Józkowicz – diversey

Beskidy Fat Bike Challenge – Węgierska Górka


 1. Marcin Prochownik – Sport Pasja
 2. Maciej Stanowicz – Mitsubishi Materials MTB Team
 3. Tomasz Jakubowski – Bike.store Bielsko
 1. Monika Wrona – Bieniasz Bike Elmex Electric
 2. Dominika Niemiec – www.bwb.bike / eroe racing club
 3. Monika Piątkowska – Motorola Bike Team

Pełne wyniki – https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/446

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0