Wyniki – 8-9 lutego 2020fot. ZC Marketing Consulting

HomeSport

Wyniki – 8-9 lutego 2020

Wyniki – 29 lutego-1 marca 2020
Bitwa o Wałbrzych [Górale na Start 2019]
Plan na weekend 10/2020
Wyniki – 11-12 lipca 2020
Wyniki – 22-23 lutego 2020

Wyścigowy weekend zaczął się już w czwartek w RPA, gdzie rozpoczęła się czterodniowa etapówka Tankwa Trek. W sumie do pokonania 285 km i prawie 6 tys metrów w pionie. W mocnej stawce elity mężczyzn najszybszą dwójką byli Urs Huber / Simon Stiebjahn. Faworyci i triumfatorzy z ubiegłego roku, Henrique Avancini / Manuel Fumic “dopiero” na 8 miejscu. Wśród kobiet najmocniejsza była dwójka Candice Lill / Mariske Strauss. 

Pełne wyniki Tankwa Trek 2020

Z kolei w piątkowy poranek, kiedy my przecieraliśmy oczy, zawodnicy już od pewnego czasu rywalizowali na trasie pierwszej edycji HERO Dubai. Mieliśmy tam polskie akcenty, bo w elicie kobiet wystartowały Anna Urban (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) oraz Michalina Ziółkowska (CST 7R MTB Team). 

W elicie mężczyzn wygrał Hector Leonardo Paez Leon. Cztery minuty później na metę wjechali Peeter Prus oraz Krystian Hynek, którzy kolejność na mecie rozstrzygnęli na kresce. W elicie kobiet najszybsza była Blaza Pintaric. Michalina dojechała na 4. miejsce ze stratą 22 minut, a Anna na 6. tracąc blisko 38 minut. 

Pełne wyniki HERO Dubai 2020

Trójka zawodników z Polski – Aleksandra Podgórska oraz Filip Helta i Bartek Wawak wystartowała w pierwszym z serii wyścigów zaliczanych do Salamina Epic Cup. Bardzo dobrze ten wyścig wspominać będzie Bart, który na metę wjechał jako drugi, tracąc dosłownie kilka sekund. Filip Helta zakończył na 19. miejscu. Z kolei Ola Podgórska była 9. w rywalizacji kobiet.

Poniżej komentarze postartowe dwójki zawodników:

Na ostatniej prostej są wyścigi przełajowe w Belgii i Holandii. I choć Mathieu van der Poel po obronie tęczowej koszulki zrobił sobie przerwę od ścigania to … w sumie rywalizacja o najwyższy stopień podium nabrała rumieńców. 

W sobotę odbył się wyścig Krawatencross, finał serii dvv verzekeringen trofee. W rywalizacji elity kobiet mamy dalsza dominację Ceylin del Carmen Alvarado, która na finiszu ponownie jak przed tygodniem ograła Annemarie Worst. Trzecia była Shirin van Anrooij. Dobrze wspominać wyścig w Lille będzie Wout van Aert, który z dużą bezpieczną wygrał go wyprzedzając Quinten Hermansa oraz Toona Aertsa. Na 36 miejscu zameldował się Karol Michalski, a na 44 Mikołaj Markiewicz.

Na niedzielę zaplanowany był wyścig Telenet Superprestige w Merksplas, ale ze względu na orkan Ciara został odwołany podobnie jak wiele innych zawodów. 

Choć w Polsce sezon przełajowy zasadniczo kończy się na Mistrzostwach Polski, które zawsze odbywają się w drugi weekend stycznia, to cały czas nie brakuje wyścigów oraz chętnych do takiej rywalizacji. W sobotę odbył się wyścig Velomania CX Race. Podium wyglądało następująco:

  1. Michał Bogdziewicz – Bogdziewicz Coach
  2. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Jakub Sykuła

COMMENTS

DISQUS: 0