Mantecon i Wawak na podium podczas inauguracji sezonu w kolarstwie górskim

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Mantecon i Wawak na podium podczas inauguracji sezonu w kolarstwie górskim

Sergio Mantecon w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2. pozycji. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast jego klubowy kolega, Bartłomiej Wawak.

Ostatni etap rywalizacji był bardzo udany dla reprezentantów polskiej drużyny. Mantecon finiszował na 3. miejscu, a tuż przed nim znalazł się Wawak. W klasyfikacji generalnej pewnie triumfował Włoch, Luca Braidot, który okazał się bezkonkurencyjny na trzech wcześniejszych etapach.

Uważam ten wyścig za bardzo dobre rozpoczęcie sezonu. Zawodnicy prezentowali ofensywną jazdę, starając się na trzecim etapie odrobić możliwie najszybciej straty do lidera. Cieszy szczególnie etapowe zwycięstwo Bartka Wawaka. Solidną formę zaprezentował również Sergio, który konsekwentnie piął się w górę klasyfikacji generalnej. To dopiero początek sezonu, ale jesteśmy pełni optymizmu przed kolejnymi startami – powiedział Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

Przed zawodnikami Kross Racing Team niemal dwa tygodnie przerwy. 9 lutego rozpoczną rywalizację w wyścigu pierwszej kategorii na greckiej wyspie Salamina.

COMMENTS

DISQUS: 0