Przełajowy Puchar Polski: Zwycięstwo Zuzanny Krzystały w toruńskiej Motoarenie

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Przełajowy Puchar Polski: Zwycięstwo Zuzanny Krzystały w toruńskiej Motoarenie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Tym razem przełajowcy rywalizowali na toruńskiej Motoarenie.

Blisko minutę przewagi wypracowała Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) podczas rywalizacji w Toruniu na 15,5-kilometrowej trasie. Tym samym zawodniczka potwierdza swoją doskonałą formę w sezonie przełajowym i zgłasza ambicje walki o tytuł mistrzowski w Szczekocinach.

– Moim zdaniem świetna trasa przełajowa, połączona ze stadionem żużlowym Motoarena. Runda rozpoczynała się i kończyła na torze, po wyjeździe spod trybun prowadziła do leśnej sekcji technicznej. Podłoże miejscami piaszczyste, kręte interwałowe ścieżki i jeden podbieg. Od pierwszej rundy objęłam prowadzenie, wygrywając dzisiejszy i jedyny w ten weekend wyścig – skomentowała Zuzanna Krzystała.

W elicie panów najlepszy okazał się Bartosz Mikler, który wyprzedził Patryka Kosteckiego i Patryka Stosza. Warto zwrócić uwagę na coraz lepszą dyspozycję Piotra Kryńskiego, który ukończył zawody na 6. pozycji.
– Trasa bardzo urozmaicona wyposażona w podjazdy, sekcje z piachem oraz długie proste. Wielkie podziękowania dla trenera – podkreślił Piotr Kryński.

Bardzo dobrze w przełajowym Pucharze Polski spisuje się też trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, Bogdan Czarnota. W Toruniu zajął 2. miejsce. – Trasa bardzo fajna i urozmaicona. Jazda na takiej trasie to tylko i wyłącznie przyjemność. Sam wyścig szybko się ułożył. Podyktowałem mocne tempo, które spowodowało, że odjechaliśmy z Andrzejem Kaiserem i Andrzejem Michniakiem, a po chwili zostałem tylko Kaiser i ja. Odjechałem na dwie rundy do końca, ale zostałem skontrowany, przez co kończę na drugim miejscu – podsumował.

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Toruń:

Elita kobiet:
1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:45:32
2. Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów) 0:46:20
3. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik) 0:46:54

Elita mężczyzn
1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accent) 0:51:04
2. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:51:25
3. Patryk Stosz (CCC Development Team) 0:51:46

6. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:53:31

Masters II
1. Andrzej Kaiser (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric) 0:35:20
2. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:35:46
3. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:36:46


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0