Nowy kontrakt Ondreja Cinka. Czech zostaje w Kross Racing Team

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Nowy kontrakt Ondreja Cinka. Czech zostaje w Kross Racing Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jeden z najlepszych kolarzy górskich na świecie od roku występuje w polskim zespole i w jego barwach będzie ścigać się do końca 2022 r.

Aktualny mistrz Czech wiąże swoją przyszłość z Kross Racing Team i pod opieką menedżera zespołu, Kornela Osickiego będzie przygotowywać się do jednego z najważniejszych sezonów w karierze, w którym imprezą docelową będą igrzyska olimpijskie w Tokio. Cink jest trzykrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy. W sezonie 2017, zdecydował się na kontynuowanie kariery w kolarstwie szosowym, startując między innymi w Tour de France. Po rocznej przerwie wrócił jednak do rywalizacji w XC.

Ostatni rok w Kross Racing Team pozwolił mi rozwinąć się jako kolarzowi. Na decyzję miały wpływ przede wszystkim względy sportowe, ale również świetna atmosfera, która panuje w naszym zespole. Wspólnie trenujemy, wspieramy się na kolarskich trasach, lecz najważniejszy jest dla nas nieustanny rozwój, tym bardziej że przyszły sezon jest podporządkowany igrzyskom. Jestem pewien, że mogę dać naszej drużynie jeszcze więcej, a kontrakt na kolejne trzy lata jest docenieniem ciężkiej pracy, jaką wykonałem w Kross Racing Team do tej pory. Jestem bardzo zadowolony ze sprzętu, którym dysponuję, a podpisanie długoterminowej umowy daje mi poczucie stabilizacji, dzięki czemu mogę skupić się wyłącznie na moich sportowych celachpowiedział Ondrej Cink.

Ondrej w ubiegłym sezonie był wiodącą postacią w naszej ekipie. Cenię go przede wszystkim za niesamowitą regularność oraz konsekwencję w realizacji sportowych celów. Jestem przekonany, że pomoże nam święcić triumfy na arenie międzynarodowej przez kolejne lata. Jest zawodnikiem doświadczonym i bardzo walecznym, z wieloma sukcesami, ale wciąż głodnym zwycięstw. Takich właśnie kolarzy chcemy przyciągać do naszego zespołu, który cały czas ewoluuje i tak samo jak nasi zawodnicy, dążymy do perfekcji, co na pewno przełoży się na wyniki – dodał Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

Przedłużenie kontraktu z Cinkiem oraz powrót Bartłomieja Wawaka to nie koniec zmian w Kross Racing Team. Z zespołu odchodzi Szwajcarka Ariane Luethi, która była z nim związana przez ostatni rok.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0