Romet Factory Team podsumowuje pełen sukcesów sezon 2019

HomeRelacje

Romet Factory Team podsumowuje pełen sukcesów sezon 2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Romet Factory Team to bez wątpienia drużyna wyjątkowa. Zarówno pod względem swej wielkości – w jej skład wchodzi 101 zawodników regularnie pokazujących się na imprezach sportowych w Polsce i poza jej granicami – jak i uniwersalności w kontekście uprawianych odmian kolarstwa. Barwy RFT zauważalne są bowiem na maratonach MTB, zawodach Enduro czy DH, wyścigach szosowych, a nawet duathlonach. 

“To był bardzo długi i intensywny sezon dla naszych zawodników” podsumowuje Wojciech Bączek, zawodnik i lider Romet Factory Team. “Starty zaczęliśmy już w styczniu, w sezonie przełajowym, testując gravele Romet. I właśnie w CX odnotowaliśmy pierwsze sukcesy w tym roku, zdobywając m. in. Mistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii Junior.”

Jednak sezon zimowy to była tylko rozgrzewka – prawdziwa “karuzela wyścigowa” ruszyła wraz z początkiem kwietnia i trwała aż do jesieni. “Przez 7 miesięcy startowaliśmy w każdy weekend, a były i takie weekendy, gdzie tych startów było kilka. Przy tak licznej grupie zawodników mogliśmy obstawić większość wyścigów w Polsce. Byliśmy widoczni w takich cyklach, jak Bike Maraton, Bike Atelier MTB Maraton, Kaczmarek Electric MTB, Puchar Strefy MTB Sudety czy VIA Dolny Śląsk. Łącznie wystartowaliśmy w 132 imprezach, a liczba osobo-startów osiągnęła 1050” – wylicza Wojciech Bączek.

Założeniem na sezon 2019 było 100-krotne zajęcie najwyższego stopnia podium. Ostatecznie zawodnicy Romet Factory Team triumfowali aż 110 razy, a łącznie w top 3 zaliczyli aż 327 dekoracji. “W sumie we wszystkich startach nasi zawodnicy byli dekorowani blisko 500 razy, co dowodzi o sile drużyny – 45% startów zakończyliśmy dekoracjami” – dodaje lider RFT.

Co stoi u źródeł takich sukcesów? Przede wszystkim zaangażowanie najlepszych zawodników z poszczególnych kolarskich dyscyplin. Tu ilość idzie w parze z jakością: pasja, w połączeniu z intensywną pracą i sportową charyzmą, bezpośrednio przekłada się na indywidualne – a w konsekwencji także drużynowe – wyniki. 

“Świetne osiągnięcia drużyn nie byłyby tak dobre, gdyby nie indywidualne wyniki naszych zawodników.  W klasyfikacjach generalnych wszystkich cykli wyścigowych nasi zawodnicy byli dekorowani aż 35 razy, a 6 takich generalek udało się wygrać” – mówi dalej Wojciech Bączek. “Do najważniejszych osiągnięć drużynowych było wygranie jednej z klasyfikacji generalnej największego cyklu Maratonów MTB w Polsce, czyli Bike Maraton. Naszym łupem padła klasyfikacja Muszkieterów, a w klasyfikacji Drużyn Sportowych zajęliśmy 2 miejsce. Kolejnym sukcesem Teamu było wygranie klasyfikacji drużynowej na Pucharze Strefy MTB Sudety, której to trasy uchodzą za jedne z najtrudniejszych w Polsce i podobnie jak w Bike Maraton ścigała się tam cała czołówka zawodników z Polski” – opowiada  z dumą lider RFT. 

Również team szosowy Romet może pochwalić się sporymi sukcesami: jako jedyny stał na podium klasyfikacji generalnych dwóch dystansów w cyklu VIA Dolny Śląsk.

Rok 2019 to także udział zawodników Romet Factory Team w imprezach rangi mistrzowskiej oraz starty na arenie międzynarodowej. Do najważniejszych sukcesów za granicą zaliczyć należy srebro reprezentacji Polski (w składzie z Edytą Jasińską) podczas 7th CISM World Games (Wojskowe Igrzyska Sportowe), a także srebrny medal Marka Barczewskiego w Mistrzostwach Europy w Duathlonie w Târgu Mures. 

Natomiast w Polsce – złoty medal Klaudii Petters w Mistrzostwach Polski ChampionMan Duathlon Czempiń w kategorii U23 i brązowy medal Elity Kobiet na dystansie średnim oraz triumf – również w kolorze złotym – tej samej zawodniczki w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Amatorów. Warto też wspomnieć o trzech medalach (złotym, srebrnym i brązowym) wywalczonych przez zawodników Romet Factory Team w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, jak również o złotym medalu Mistrzostw Polski MTB Policji pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji zdobytym przez Tomasza Kołogrywa.

Wojciech Bączek zdradza nam założenia teamu na kolejny rok: “Na sezon 2020 mamy podobne plany, cele i spore ambicje, aby temu sprostać. Będziemy chcieli utrzymać się na szczycie tam, gdzie odnieśliśmy zwycięstwa oraz poprawić wyniki poprzez zaangażowanie jeszcze lepszych zawodników. Sezon 2019 był świetny, ale 2020 będzie jeszcze lepszy w wykonaniu RFT!”

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak pogratulować całemu zespołowi Romet Factory Team udanego roku 2019 r. i życzyć dalszych sukcesów w kolejnych latach. Trzymamy kciuki!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0