Wyniki – 30 listopada – 1 grudnia 2019

Wyniki – 30 listopada – 1 grudnia 2019

fot. Corendon-Circus Cycling Team

REKLAMA
Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Milko Mazury MTB, Szymany
Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Podsumowanie sezonu MTB
Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Mistrzostwa Europy CX Masters, Trnava
Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Mała Liga XC / Puchar Mazowsza MTB XC, Wiązowna
Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Amatorskie DMP MTB – Otwock

Miniony weekend dla części zawodników rozpoczął się mocnym uderzeniem już w piątek, gdzie w belgijskim Mol przez dwa dni Mastersi rywalizowali o tęczowe koszulki. Najlepsze lokaty, w Top 10 swoich kategorii odnotowali Rafał Chmiel, Jarosław Wolcendorf oraz Waldemar Banasiński. Pełne wyniki w linku, a rezultaty wszystkich Polaków poniżej:

Masters 35-39:

  • Maksymilian Bieniasz – 11 miejsce

Masters 40-44:

  • Rafał Chmiel – 7. miejsce
  • Jarosław Wolcendorf – 8. miejsce
  • Arkadiusz Jusiński – 11. miejsce
  • Marcin Mróz – 15. miejsce

Masters 45-49:

  • Bogdan Czarnota – 13. miejsca

Masters 60-64:

  • Wojciech Bartolewski – 18. miejsce
  • Artur Spławski – 19. miejsce

Masters 65-69:

  • Waldemar Banasiński – 6. miejsce

Na starym kontynencie najważniejszymi wyścigami, jak co weekend, były te rozgrywane w BeNeLuxie. Tym razem w sobotę mieliśmy kolejną rundę DVV verzekeringen trofee w Kortrijk oraz Zilvermeercross w Mol, tym samym gdzie przez dwa poprzednie dni rozgrywane były Mistrzostwa Świata Masters w kolarstwie przełajowym.

Zawody w Kortrijk były pewnym eksperymentem, nazywanym Urban Cross, bo część trasy przebiegała po fragmencie ulicy, a sam start zlokalizowany został na podjeździe do niewielkiego mostu. Na zasadniczej części trasy było sporo błota i jeszcze więcej biegania. Warto zerknąć chociażby na skrót na kanale GCN Racing, gdzie można także zobaczyć cały wyścig.

Jeszcze w połowie okrążenia wydawało się, że faworyt, Mathieu van der Poel nie będzie miał tym razem tak łatwo, ale prawdopodobnie po prostu na każdej rundzie testował alternatywne trasy przejazdu, by w końcu na przedostatniej pokazać swoją moc, odjechać i z przewagą ponad pół minuty przekroczyć samotni linię mety. Na podium znaleźli się także Tim Merlier oraz Toon Aerts.

W elicie kobiet mieliśmy sprinterski finisz między Holenderkami – Lucindą Brand i Ceylin del Carmen de Alvarado. Podobnie zacięta walka była o trzecie miejsce, którą na swoją korzyść rozstrzygnęła Annemarie Worst, a smakiem obeszły się Sanne Cant oraz Yara Kastelijn. Barbara Borowiecka zajęła 25. miejsca.

Pełne wyniki

W Mol wygrał, choć nie bez przygód, Mathieu van der Poel, który do samego końca wyścigu nie był w stanie wypracować bezpiecznej przewagi. A jeśli tak się działo, to popełniał błędy, które kosztowały go cenne sekundy. Podium dopełnili koledzy z drużyny – Tom Meeusen oraz starszy brat, David van der Poel. Warto tu też odnotować 6. miejsce Wietse Bosmansa, który tydzień wcześniej wygrał Bryksy Cross w Gościęcinie.

Wśród kobiet Laura Verdonschot przed Shirin van Anrooij i Inge van der Heijden. Barbara Borwiecka zameldowała się na 21. miejscu.

Pełne wyniki

W sobotę w czeskim Kolinie rozegrany został kolejny wyścig z serii Toi Toi Cup. Wygrał Belg Diether Sweeck, natomiast Marek Konwa był 6., Piotr Mierzyński 30., a Paweł Wojczal 33. W wyścigach kobiet ani juniorów Polacy nie startowali, a wygrali odpowiednio Pavla Havlikova oraz Jan Zatloukal.

Pełne wyniki

Na Słowacji w niedzielę odbyły się mistrzostwa tego kraju w cyclocrossie. Wśród elity mężczyzn triumf młodości nad doświadczeniem, bo wygrał 22 letni Matej Ulik. Podium uzupełnili Martin Haring oraz Simon Vozar. Wśród kobiet nie ma mocny na 43. letnią już Jankę Stevkovą. Na pozostałych stopniach podium stanęły Tatiana Jasekova oraz Radka Paulechova.

Pełne wyniki

W kraju mieliśmy cztery wyścigi przełajowe – z kalendarza PZKol w Gorzowie Wielkopolskim oraz Złotowie. Ten drugi w ramach Pucharu Polski.

Oprócz tego odbyły się także Scott Cyclocross Challenge w gminie Rewal oraz druga odsłona Śmigło CX w Świdniku.

Składy podium w/w wyścigów oraz linki do pełnych wyników poniżej.

Wyścig przełajowy – Gorzów Wielkopolski

Elita M

  1. Bartosz Mikler – Mluks Victoria Jarocin Accen
  2. Mariusz Gil – Stow.Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Patryk Kostecki – Domin Sport

Elita K

  1. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Olga Wankiewicz – UKS Copernicus Toruń CCC SMS
  3. Małgorzata Mazurek – Grupa Kolarska Victoria Rybnik

Orlik/Orliczka

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Dawid Jona – Grupa Kolarska Gliwice
  3. Nikodem Grzenkowicz – GKS Cartusia Bike Atelier
  1. Olga Wankiewicz – UKS Copernicus Toruń CCC SMS
  2. Patrycja Zawierta – WKK Wierszów Pfleiderer
  3. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska

Junior/Juniorka

  1. Patryk Janiszewski – AMG Cybinka Team 
  2. Jaku Musialik – MG LKS Błękitni Mexller 
  3. Antoni Łuków – MG LKS Błękitni Mexller

Juniorka:

  1. Olga Wankiewicz – UKS Copernicus Toruń CCC SMS
  2. Patrycja Zawierta – WKK Wierszów Pfleiderer
  3. Magdalena Zawierta –  WKK Wierszów Pfleiderer

Masters I

  1. Maciej Iwko – Niezrzeszony
  2. Łukasz Gładosz – Lks Trasa Zielona Góra
  3. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz bike team

Masters II

  1. Marek Bonecki – Akademia Kolarska Bonecki Team
  2. Dariusz Hlek – Niezrzeszony
  3. Grzegorz Bednarczyk – Diversey Team

Masters III

  1. Wojciech Bartolewski – Niezrzeszony 
  2. Mariusz Kowalczyk – MG LKS Błękitni Mexller
  3. Andrzej Jopek – RC 07 Fulda

Amator

  1. Kacper Szczepaniak – Szczepanbike
  2. Mateusz Łangowski – Gorzów WLKP
  3. Paweł Znamirowski – LKS Trasa Zielona Góra

Pełne wyniki – link

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym “Puchar Krajny” – Złotów

Elita:

  1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Accent
  2. Patryk Stosz – CCC Development Team
  3. Patryk Kostecki – Domin Sport
  1. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Małgorzata Mazurek – GK Viktoria Rybnik
  3. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)

U23:

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Dawid Jona – GK Gliwice
  3. Krzysztof Domin – Sangemini-Trevigiani
  1. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  2. Brygida Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  3. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów

Junior:

  1. Jakub Musialik – MG LKS Błękitni Mexxler w Koziegłowach
  2. Patryk Janiszewski – AMG Cybinka Team
  3. Karol Dziambor – Teobike Racing Team Evanlite

Juniorka:

  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów
  2. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów
  3. Weronika Paziewicz – LKS POM Strzelce Krajeńskie

Masters I:

  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles BKK
  3. Arkadiusz Jusińki – Renautl Team

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Marek Bonecki – Akademia Kolarska Bonecki

Masters III:

  1. Artur Spławski – Merx Team Wągrowiec
  2. Grzegorz Repiński – Niezrzeszony
  3. Marek Witkiewicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Amator:

  1. Paweł Znamirowski – LKS Trasa Zielona Góra
  2. Krzysztof Amrozuk – Niezrzeszony
  3. Marcin Pastusiak – Człuchów
  1. Edyta Jakubowska Olech – Świecie
  2. Maria Krefft – MLKS Baszta Bytów
  3. Justyna Wróblewska – AMSports Bydgoszcz

Pełne wyniki – link

Scott Cyclocross Challenge – Pogorzelica gm. Rewal

  1. Kacper Szczepaniak
  2. Przemysław Olejnik
  3. Przemysław Burzych

Pełne wyniki – link

Śmigło CX #2 – Świdnik

  1. Grzegorz Mazur – MetroBikes.pl
  2. Stanisław Pyrka – Pyrkiewicz
  3. Rafał Vegereggae – Moc Roślin
  1. Maja Cieśla – Warszawski Klub Kolarski
  2. Wiktoria Ciesielczuk
  3. Dominika Cybulska

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0