Szybkie ściganie zawodników Volkswagena w słonecznym Kędzierzynie-Koźlu

HomeINFORMACJE PRASOWEKomentarze

Szybkie ściganie zawodników Volkswagena w słonecznym Kędzierzynie-Koźlu

Kędzierzyn-Koźle gościł w miniony weekend zawodników kolarstwa przełajowego. W trakcie rywalizacji toczącej się w korzystnych warunkach bardzo dobrą formę potwierdzili zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Bogdan Czarnota zwyciężył, a Zuzanna Krzystała była druga.

Część zawodników zwracało uwagę, że z uwagi na sprzyjającą aurę i płaską, niezbyt wymagającą pod względem technicznym trasę, zawody mogły przypominać kolarstwo szosowe.

Wśród kobiet walka opierała się o „jazdę na kole”. W drodze na zawody przypomniałam sobie o świetnej zeszłorocznej trasie, natomiast w tym roku zmieniono lokalizację, przez co widowiskowość zawodów była nieco mniejsza – skomentowała Zuzanna Krzystała, która przez większość przełajowego sezonu rywalizuje o czołowe lokaty z Czeszką Kateriną Mudrikovą. Nie inaczej było tym razem.

Katerina pod koniec drugiej rundy skutecznie zaatakowała. Co prawda udało mi się do niej zbliżyć, ale nie dogonić, przez co kończę rywalizację na 2. miejscu z 5-sekundową stratą – dodała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Kolejne przełajowe zwycięstwo w sezonie w kategorii masters II zaliczył w Kędzierzynie-Koźlu Bogdan Czarnota, trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Tym razem okazał się lepszy od Andrzej Kaisera i Marka Boneckiego.

Zaliczam ten start do udanych. Trasa była co prawda płaska i szybka, czego nie lubię, ale mimo to udaje się wygrać, więc radość jest podwójna – stwierdził Bogdan Czarnota.

Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym „II Cross Kędzierzyn Tribike”

Elita kobiet:
1. Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves) 0:33:52
2. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:33:57
3. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik) 0:34:02

Masters II:
1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:32:06
2. Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric) 0:32:07
3. Marek Bonecki (Akademia Kolarska Bonecki) 0:32:36

COMMENTS

DISQUS: 0