Udany start ekipy Volkswagena w Kartuzach i Laskowicach Pomorskich

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Udany start ekipy Volkswagena w Kartuzach i Laskowicach Pomorskich

Bogdan Czarnota najlepszy w kategorii masters II, Zuzanna Krzystała druga, a Staszek Nowak czwarty w wyścigach elit – tak w skrócie wyglądał przełajowy Puchar Polski w Kartuzach w wykonaniu zawodników Volkswagena.

Ostatni czas jest intensywny dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, którzy tydzień po tygodniu startują w zawodach przełajowych. Co więcej, trener i zawodnik teamu, Bogdan Czarnota w międzyczasie startował jeszcze w przełajowych Mistrzostwach Europy, w których zajął 5. miejsce. W weekend chciał jednak nadrobić przełajowe zaległości w kraju i zwyciężyć. Cel udało się osiągnąć.

Kartuzy bardzo dobrze będę wspominał. Dużo błota i techniczna trasa to coś, co wręcz uwielbiam. Tego dnia czułem się dobrze na trasie i stąd też zwycięstwo – stwierdził Bogdan Czarnota, który wyprzedził Andrzeja Kaisera o 6 sekund. Trzeci na podium Jacek Rogowski stracił do zwycięskiej dwójki już około 5 minut.

Spośród zawodników ekipy Volkswagena dobrze spisał się też Stanisław Nowak, który po zaciętej walce zakończył rywalizację tuż za podium.
Trasa mi odpowiadała, zawierała głównie odcinki w lesie oraz po błocie, była mocno techniczna. Dobrze wystartowałem, lecz później straciłem dwie pozycje, co już trudno było mi odrobić – powiedział Stanisław Nowak.

Wśród pań bardzo dobrą postawę w przełajach w bieżącym sezonie potwierdziła Zuzanna Krzystała. – Trasa techniczna, przypominająca trochę tę w Mikołowie, ale z większą ilością błota i dłuższymi podjazdami. Runda rozpoczynała się podjazdem, po którym straciłam kontakt z moją rywalką oraz z wieloma zawodniczkami, ponieważ spadł mi łańcuch. Po naprawie rozpoczęłam gonitwę i pod koniec pierwszej rundy wróciłam na drugą pozycję, ale nie byłam już w stanie nadrobić straty do Kateriny – podsumowała zawodniczka ekipy Volkswagena.

Obecność światowych gwiazd kolarstwa, kraksa na starcie, emocjonująca walka o podium – tak wyglądały zawody przełajowe na w Laskowicach Pomorskich. Kto spisał się najlepiej?

Zawody w Laskowicach Pomorskich w województwie kujawsko-pomorskim były nie tylko okazją do ścigania na wysokim poziomie, ale też do spotkania dwóch wybitnych polskich kolarzy ostatnich lat – Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego.

Zawody „Owocowy Przełaj” cieszyły się bardzo dobrą frekwencją, także kibiców. Właśnie wbiegnięcie jednego z fanów sprawiło, że zawody elity mężczyzn rozpoczęły się od poważnej kraksy. W tym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Marek Konwa, który wyprzedził Bartosza Miklera i Patryka Kosteckiego. Na czwartej pozycji do mety dojechał Stanisław Nowak z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. – Trasa zupełnie inna niż dzień wcześniej w Kartuzach. Szeroko, bez technicznych trudności, za to z dużą ilością zakrętów i prostych. Od startu byłem w czołówce i co ważne dzięki refleksowi szczęśliwie ominąłem kraksę. Jechałem w trzyosobowej grupce w pogoni za prowadzącą dwójką. Dziś dyspozycja lepsza, co pozwala zająć czwartą pozycję wśród mocnej konkurencji – podsumował zawodnik ekipy Volkswagena.

W elicie pań na szczęście obyło się bez większych problemów. Triumfowała, podobnie jak dzień wcześniej w Kartuzach Katerina Mudrikova, która wyprzedziła Zuzannę Krzystałę (również na drugiej pozycji dzień wcześniej). –W drugim dniu ścigania na zupełnie innej trasie, tym razem bez przygód ponownie melduję się na mecie tuż za zwyciężczynią Kateriną Mudrikową. Trasa szybka, mniej techniczna, zlokalizowana na terenie sadów, dzięki temu można było z jednego miejsca obserwować dużą część rundy. Organizacja i oprawa wyścigu robiła bardzo dobre wrażenie, co przyciągnęło wielu zawodników i kibiców. Dziękuję drużynie i znajomym za pomoc. Kolejne wyścigi już na horyzoncie, więc nie zwalniamy tempa – skomentowała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Drugą pozycję w kategorii masters II zajął Bogdan Czarnota, który w kolejnych już zawodach bieżącego sezonu przełajowego znalazł się w czołówce. – Bardzo dobra impreza, szczególnie pod względem organizacyjnym. Specyfika trasy nie do końca mi odpowiadała, bo tu liczyła się przede wszystkim moc, a nie było zbyt dużo elementów technicznych. Zajmuję drugie miejsce i jestem bardzo zadowolony z tego weekendu. Powoli wracam do swojej optymalnej dyspozycji. Za tydzień już kolejne dwa starty – skomentował Bogdan Czarnota.

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym (Kartuzy):

Elita kobiet:
1. Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves) 0:37:45
2. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:38:17
3. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik) 0:40:42

Elita mężczyzn:
1. Marek Konwa (UKS Krupiński Stręk Bielsko) 0:53:57
2. Patryk Stosz (CCC Development Team) 0:55:33
3. Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) 0:55:59

4. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:56:13

Masters II:
1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:40:07
2. Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric) 0:40:13
3. Jacek Rogowski (niezrzeszony) 0:45:06

Przełajowy Puchar Polski Laskowice Pomorskie – Owocowy Przełaj

Elita kobiet:
1. Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves) 0:40:37
2. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:41:10
3. Anna Wiese (Ośka Warszawa) 0:42:01

Elita mężczyzn:
1. Marek Konwa (UKS Krupiński Stręk Bielsko) 0:54:47
2. Bartosz Mikler (Accent Victoria Jarocin) 0:55:19
3. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:56:26

4. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:56:44

Masters II:
1. Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric) 0:38:06
2. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:38:46
3. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:39:15

COMMENTS

DISQUS: 0