Komorniki MTB Team – z pasji na wyścigi

HomeINFORMACJE PRASOWEDrużyny

Komorniki MTB Team – z pasji na wyścigi

Komorniki. Mała miejscowość nieopodal Poznania gdzie w zasadzie gór nie ma ale serce do kolarstwa górskiego bije mocniej niż w pozostałej części Wielkopolski. Umiejscowienie gminy w otulinie terenowo zróżnicowanego Wielkopolskiego Parku Narodowego stwarza idealne warunki do codziennego treningu rowerowego.

Kiedy w 2016 roku grupa lokalnych pasjonatów kolarstwa górskiego postanowiła zintegrować rowerzystów rekreacyjnie pokonujących dukty leśne pobliskiego parku, nikt nie spodziewał się aż tak dużego zainteresowania. Najpierw powstała nieformalna grupa a już od tego roku Klub Sportowy Komorniki MTB Team.

Wielkopolska od lat z powodzeniem zaznacza swoją obecność na imprezach kolarskich w Polsce. To stąd pochodzą takie zespoły jak chociażby Rybczyński-Team z Bartłomiejem Oleszczukiem czy Euro Bike Kaczmarek Electric Team z Mariuszem Gilem na czele. W zawodach też jest w czym wybierać. Lokalne wyścigi z cyklu Solid MTB, Gogol MTB czy wreszcie zlokalizowane w centralnej Polsce imprezy takie jak Kaczmarek Electric MTB i Scott MTB Challenge gwarantują mocny poziom rywalizacji i poważne ściganie. Ale to nie koniec. To przecież w Poznaniu na Torze Poznań organizowane są już słynne w całej Polsce tzw. kolarskie czwartki, gdzie regularnie zawodnicy mogą „przepalić” nogę przez weekendowymi zawodami. I wreszcie w stolicy Wielkopolski odbywa się Bike Challenge i wielka impreza pod nazwą UCI Gran Fondo, czyli szosowe kolarskie MŚ amatorów, którego tegorocznym laureatem i mistrzem został Grzegorz Golonko, twórca etatówek górskich takich jak Sudety MTB Challenge czy Beskidy MTB Trophy.

Komorniki MTB Team to amatorska drużyna kolarska. To zgrany zespół, którego trzon stanowią mieszkańcy gminy Komorniki i Poznania dla których rower jest dodatkiem do życia rodzinnego i zawodowego. Jednak od początku ambicją pomysłodawców było stworzenie zespołu, który z powodzeniem ścigać się będzie na terenie całego kraju jak i za granicą. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Kolejni chętni szybko zgłaszali się a liczba zawodników i zaliczonych zawodów systematycznie rosła. I tak dzięki zaufaniu i wsparciu sponsorów oraz Urzędu Gminy Komorniki udało się już w trzecim roku istnienia grupy stworzyć zgrany 34 osobowy team, który chce nawiązać do największych i najlepszych zespołów w regionie.

Sezon 2019 roku zawodnicy Komorniki MTB Team zaliczą na pewno do udanych. To był dobry rok zarówno pod względem startowym jak i organizacyjnym. Z powodzeniem wystartowali w 66 maratonach MTB w całej Polsce i 6 wyścigach szosowych. Uczestniczyli w maratonach z cyklu Bike Maraton i w Pucharze Strefy MTB Sudety, gdzie zawodniczka komornickiego teamu Katarzyna Dąbrowicz zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Zadebiutowali na uznawanym za najtrudniejszy w Polsce jednodniowy wyścig Extreme MTB Challenge w Głuszycy oraz jego czeskim odpowiedniku Nova Cup Harrachov.

Ponoć kwintesencją wyścigów górskich są etapówki a nie od dzisiaj wiadomo że te polskie należą do jednych z najlepszych i najbardziej wymagających w Europie. Komorniki MTB Team ukończyli Beskidy MTB Trophy, Bike Adventure, Ochotnicę MTB 4 Towers, Epicką Czwórkę, Gwiazdę Południa i Gwiazdę Północy. Ważnym punktem sezonu już po raz czwarty był wyjazd do Szklarskiej Poręby na 05. Rowerowy Bieg Piastów. Barwna, blisko 50 osobowa grupa zawodników wraz z rodzinami pojawiła się na Polanie Jakuszyckiej i zainkasowała kolejne miejsca na podium zarówno w generalce jak i w kategoriach wiekowych.

Plany startowe Komorniki MTB Team na następny się sezon rowerowy są bogate. Kolejne etapówki, starty w lokalnych i wyjazdowych zawodach, wyjazdy turystyczne czy wreszcie szkolenie młodzieży. Przygotowania rozpoczęły się już z początkiem października i przebiegają w bardzo harmonijny sposób. Po chwilowym odstawieniu rowerów zawodnicy widząc sprzyjające warunki pogodowe za oknem szybko powrócili na leśne ścieżki. Oprócz standardowych treningów rowerowych w WPN-ie, grupa organizuje otwarte treningi weekendowe dla mieszkańców gminy a także korzysta z pomocy trenerów na zajęciach indoorowych. Tam na specjalnie przygotowanych pod kolarstwo górskie zajęciach pracują nad wytrzymałością ogólna i wytrzymałością siłową. Precyzyjne dobrane ćwiczenia maja zadbać o właściwa formę zawodników na cały sezon rowerowy 2020.

Komorniki MTB Team zaprasza do wspólnej jazdy wszystkich zainteresowanych. Jeśli kochasz ten rodzaj aktywnego wypoczynku, nie masz towarzystwa do treningu a pragniesz startować w zawodach kolarskich pod jednym szyldem nie zwlekaj i przyłącz się do komornickiego teamu.

Kontakt: www.facebook.com/Komorniki.MTB/

COMMENTS

DISQUS: 0