Wyniki – 9-11 listopada 2019

Wyniki – 9-11 listopada 2019

REKLAMA
Bartosz Mikler: “Chciałem już zejść i nie ukończyć wyścigu, ale…”
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) – Kaczmarek Electric MTB, Strzelce Krajeńskie
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) na podium w Hucisku i Mikołowie
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) – Puchar Polski CX, Mikołów / Toi Toi Cup, Slany

Niewątpliwie najważniejszych wydarzeniem weekendu były rozegrane we Włoszech Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym – co ważne, w ramach dwudniowej imprezy odbyły się zarówno wyścigi w kategoriach Masters, jak i junior, orlik oraz elita. Mathieu van der Poel obronił koszulkę jednocześnie sięgając po tytuł po raz trzeci z rzędu. W elicie kobiet wygrała Yara Kastelijn.

Z dobrej strony pokazali się nasi Mastersi – Maksymilian Bieniasz, Mirek Bieniasz, Bogdan Czarnota oraz Andrzej Misina.

Pełne wyniki, trochę zdjęć, krótkie komentarze postartowe w linkach – dzień pierwszy, dzień drugi.

Mathieu van der Poel w poniedziałek wczesnym rankiem poleciał do Belgii, gdzie popołudniu wystartował i wygrał w Jaarmarktcross w Niel. W elicie kobiet wygrała Lucinda Brand. W poprzednich latach wyścig zaliczany był do serii Soudal Classics, a od tego roku sponsorem tytularnym jest Rectavit.

Pełne wyniki.

Równolegle z Mistrzostwami Europy odbyły się także zawody PanAmerykańskie. Po tytuły sięgnęli Kerry Werner oraz Maghalie Rochette.

Pełne wyniki.

W kraju w niedzielę w Szczekocinach odbył się Memoriał Edwarda Pełki. Zgromadził on na starcie naprawdę liczne grono zawodników, głównie przez fakt, że na tej samej trasie w styczniu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski. Pogoda nie była łaskawa, bo była bardzo przełajowa. Większość wyścigów rozegranych zostało w strugach deszczu. W elicie wygrali Bartek Mikler oraz Zuzanna Krzystała.

Elita:

  1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Accent
  2. Marek Konwa – UKS Krupiński
  3. Stanisław Nowak – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team
  1. Zuzanna Krzystała – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Anna Wiese – Ośka Warszawa
  3. Gabriela Wojtyła – UKS Sokół Superior Zator

U23:

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Dawid Jona – GK Gliwice
  3. Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski (junior)
  1. Agnieszka Szpocińska – LSKK Bełchatów Lityński
  2. Olga Wankiewicz – UKS Copernicus Toruń CCC SMS
  3. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów

Junior:

  1. Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  2. Karol Dziambor – Teobike Evanlite Team
  3. Szymon Janicki – LKS Ziemia Opolska

Juniorka:

  1. Olga Wankiewicz – UKS Copernicus Toruń CCC SMS
  2. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów
  3. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów

Masters I:

  • Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles BKK Team
  • Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  • Marcin Mróz – UKS Prostki

Masters II:

  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Marek Bonecki – Akademia Kolarska Bonecki Team

Masters III:

  1. Krzysztof Gierczak – Niezrzeszony
  2. Artur Spławski – Merx Team Wągrowiec
  3. Wojciech Bartolewski – Niezrzeszony

Amator:

  1. Kuba Przerzyna – Niezrzeszony
  2. Bartosz Koniuszewski – Niezrzeszony
  3. Mateusz Kwiatkowski – SII Cycling Team

Pełne wyniki – link

Dzień później, w dniu święta odzyskania Niepodległości w Koziegłowach na trasie ubiegłorocznych Mistrzostw Polski odbył się Super Puchar Polski. Obsada zawodów zbliżona do tej ze Szczekocin. Tym razem w elicie najszybsi Marek Konwa oraz Katerina Mudrikova.

Elita:

  1. Marek Konwa – UKS Krupiński
  2. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Accent
  3. Patryk Kostecki – Domin Sport
  1. Katerina Mudrikova – ACK Stara Ves nad Onderjnici
  2. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów (juniorka)

U23:

  1. Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok (junior)
  2. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Jakub Musialik – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów (juniorka)
  2. Agnieszka Szpocińska – LSKK Bełchatów Lityński
  3. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska

Junior:

  1. Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok
  2. Jakub Musialik – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  3. Maksymilian Grzenkowicz – GKS Cartusia Bike Atelier

Juniorka:

  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów
  2. Olga Wankiewicz – UKS Copernicus Toruń CCC SMS
  3. Wiktoria Gładosz – LKS Trasa Zielona Góra

Masters I:

  1. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles BKK Brwinów
  2. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  3. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini

Masters II:

  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Grzegorz Bednarczyk – Diversey Team

Masters III:

  1. Krzysztof Gierczak – Niezrzeszony
  2. Artur Spławski – Merx Team Wągrowiec
  3. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna

Amator:

  1. Grzegorz Mazur – MetroBikes.pl
  2. Kuba Perzyna – Niezrzeszony
  3. Michał Kostrzewa – PRB Kombud

Pełne wyniki – link

V Cyclocross Rydułtowy

Pełne wyniki – link

X Niepodległościowy Maraton MTB – Wieruszów

Mega:

  1. Przemysław Olejniczak – Komobike
  2. Jarosław Ziółkowski – iFon Kolarz Klub
  3. Piotr Szpakowski – NPRK WKK Wieruszów przy SP2
  1. Magdalena Zawierta – Niezrzeszona
  2. Celina Dorniak – Astel Team

Mini:

  1. Kacper Lewek – KS Stomil Poznań
  2. Łukasz Warżała – Ski Bike House Team
  3. Michał Głowik – UKS Sport Bralin
  1. Anna Plich – Estile Racing Team
  2. Anna Leniak – Nice Jura Bike Częstochowa
  3. Małgorzata Lis – Niezrzeszona

Pełne wyniki – link

Scott Cyclocross Challenge – Myślibórz

Cyklosport+Masters:

  1. Kacper Szczepaniak (Cyklosport)
  2. Maciej Iwko (Masters I)
  3. Jakub Mądry (Cyklosport)

Pełne wyniki – link

Cyclocross+MTB:

  1. Adrian Zimny
  2. Miłosz Czechowicz
  3. Bartosz Gryka

Pełne wyniki – link

Kobiety:

  1. Marta Balcerzak
  2. Magdalena Płachecka-Roszatycka
  3. Katarzyna Bujas

Pełne wyniki – link

Leszczyńska Liga Rowerowa – Osieczna:

Mega:

  1. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Mikołaj Konieczny – Galibier Bikefun Team
  3. Michał Stachowski – Real 64sto
  1. Iwona Chyła – Real 64sto
  2. Magdalena Kruk – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Kinga Mocek – Fotografia MM-foto.eu

Mini:

  1. Kacper Fiszer – Real 64sto
  2. Przemysław Ratajczak – Metabo Tora Bike
  3. Jakub Mądry – Real 64sto
  1. Anna Lipowa – Werner Kenkel Sport Team
  2. Patrycja Langer – ŚTC Śmigiel
  3. Marta Kaczmarek – R-Team Rydzyna

Pełne wyniki – link

Legia MTB Zimowy – Warszawa (WAT):

Giga:

  1. Michał Cąpała – RMF FM HEG
  2. Marcin Michalczewski – Legion Serwis
  3. Marek Stram – Stram Bikefitting Serwis

Mega:

  1. Jan Miazek – Jakoobcycles BKK Team
  2. Marcin Reszke – Brazzers
  3. Piotr Próchnicki – Ramę na Ramię
  1. Aleksandra Kapłon – SKK Voyager WAT
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Anna Antonina Kłudkiewicz – iFon Kolarz Klub

Mini:

  1. Filip Surdyk – Kamyk Radzymin MTB Team
  2. Mateusz Jagosz – WKK
  3. Fryderyk Węgrzyn – Vmax Mińsk Mazowiecki
  1. Natalia Dobrzyńska – Kamyk Radzymin MTB Team
  2. Aleksandra Dorsz – Kamyk Radzymin MTB Team
  3. Klaudia Olter

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0