Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – Ethias Cross, Beringen / Telenet Superprestige, Gavere

Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – Ethias Cross, Beringen / Telenet Superprestige, Gavere

REKLAMA
Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) podsumowuje początek sezonu przełajowego
Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2019 – Strzelce Krajeńskie [wyniki]
Wyniki – 12-13 października 2019
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – GP Pelt, Belgia
Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) – W cieniu Kawczych Gór / Puchar Krajny

26 października wystartowałam w wyścigu Ethias Cross w Beringen. Trasa poprowadzona po górze stworzonej z odpadów po wydobywaniu węgla. W sąsiedztwie góry oczywiście kopalnia. Trasa ciężka, raczej nie typowo przełajowa. Dwa bardzo długie podjazdy i dwa zjazdy trawersami. Towarzyszyła nam piękna pogoda, sucho, 19°C. Zajęłam 20 m-ce. Góra jest mądrze zagospodarowana. Są na niej zbudowane przeszkody, bandy, dropy i pump track. W sezonie letnim rozgrywa się tu wyścig XCO.

Po dobrym niedzielnym przepaleniu wystartowałam w Superprestige w Gavere. Również ciekawa trasa, długie podjazdy. Na szczęście sucho. Zajęłam 25. miejsce. Lubię błoto, deszcz i ciężkie warunki na wyścigach przełajowych, ale po drobnym wypadku na Superprestige w Boom 19 października skręciłam nadgarstek. Przez kilka dni nie mogłam utrzymać kierownicy i tylko robiłam treningi biegowe. Prawa dłoń jeszcze nie jest do końca sprawna. Gdyby w ten weekend padało, było ślisko to nie zdecydowałabym się na starty.

Sezon jednak płynie nieubłaganie, a wyścig jest dla mnie najlepszą formą treningu i daje najwięcej satysfakcji.

Korzystając z okazji dziękuję firmom, które mnie wspierają: Szczepan Bike Giant Gorzów, Sunshine Bikes Mallorca, Royal Box, Sportowiec-dietetyka i psychologia, Unit, Diet & More, Dandy Horse Wheels, CrazyBiker, Prinz Sport Wear oraz uczelni AWF Gorzów Wielkopolski.

Zachęcam do odwiedzenia mojego profilu na Facebooku i Instagramie.

COMMENTS

DISQUS: 0