Plan na weekend 42/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 42/2019

Kto by pomyślał, że kolejny październikowy weekend będzie nam dany z taaaką fajną pogodą. Jeśli do tej ciepłej, słonecznej jesieni dorzucić feerię kolorów w lasach, to chyba nie trzeba nikogo więcej namawiać na wypad na rower. Czy to na zawody czy to po prostu, żeby spędzić trochę powietrza na świeżym powietrzu.

Mało który cykl zawodów przeciąga sezon tak długo. Dlatego też pewnie na sobotnim finale Bike Maratonu w Sobótce, zawodach, które tego dnia nie mają żadnej konkurencji nigdzie w Polsce, może być może nie rekord, ale bardzo duża frekwencja. Na pewno nie zabraknie chętnych do startu w taką piękną pogodę.

W niedzielę z kolei „ostatki” w ramach Mała Liga MTB Maraton w podwarszawskim Celestynowie, a oprócz tego klasyk czyli Wyścig o czapkę śliwek w Głuszyc oraz XC Kruk Cup w Uroczysku Kruczek Koło Janowa Lubelskiego.

Równolegle „oficjalnie” bo z kalendarza PZKol ruszają zawody w kolarstwie przełajowym w Polsce. Na początek na Podlasiu, gdzie w sobotę ściganie w Supraślu, a w niedzielę pierwszy wyścig z serii Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym, który rozegrany zostanie w Białymstoku.

W temacie przełajów jeszcze dwa wyścigi – w sobotę Syrenka CX na błoniach PGE Narodowego oraz pierwszy wyścig z serii Scott Cyclocross Challenge, który zaplanowany jest na niedzielę w Zwierzyniu k. Strzelec Krajeńskich.

Jeszcze rzut okiem na arenę międzynarodową. Maja Włoszczowska oraz Paula Gorycka walczą w etapówce Kos Island MTB UCI S1 o ostatnie w tym roku punkty do rankingu UCI oraz olimpijskiego. Marek Konwa pojechał do Chin na Igrzyska Wojskowe, gdzie razem z pozostałymi zawodnikami wystartuje na szosie. W przełajach w sobotę Superprestige w Boom, a w niedzielę Puchar Świata w kolarstwie przełajowym w szwajcarskim Brnie. Ten ostatnio bez udziału Polaków oraz bez udziału odpoczywającego jeszcze Mathieu van der Poel’a i cały czas wracającego do zdrowia po upadku na Tour de France Wout van Aerta.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0