Komorniki MTB Team po Rowerowym Biegu Piastów

Komorniki MTB Team po Rowerowym Biegu Piastów

Wielka przesiadka. Pracownicy KROSSA będą jeździć do pracy i w delegacje na rowerach elektrycznych
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB Lubomierz -górskie ściganie w magicznym miejscu
Cisowianka Mazovia MTB Marathon pod zamkiem w Ciechanowie!
Michał Ficek w drużynie CST 7R MTB Team
Specialized Angi / Mips – od dziś kask może wezwać pomoc po wypadku

28 września 2019 r., nieopodal Szklarskiej Poręby odbył się 5 Rowerowy Bieg Piastów. Areną zawodów były trasy w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Już po raz czwarty przedstawiciele Klubu Sportowego Komorniki MTB Team wzięli udział w tym wyjątkowym wyścigu. W tym roku aż 20 zawodników z naszego Teamu postanowiło podjąć wyzwanie i zmierzyć się z prawdziwie górskimi szlakami. Towarzyszyła im blisko 45 osobowa grupa rodzin i sympatyków, która dzielnie dopingowała i wspierała ich na każdym kilometrze trasy.

Błoto, trawa, szybkie asfaltowe zjazdy, mordercze podjazdy, grząskie pułapki i wymagające, kamieniste odcinki raz w górę, raz w dół. Na trasie GIGA wisienka na torcie: karkołomny zjazd za Wysokim Kamieniem na Zakręt Śmierci. Jak się później okazało – kluczowy podczas walki o zwycięstwo. Świetnie przygotowana, szybka i zarazem wymagająca trasa przyciąga każdego roku rowerzystów z całej Polski. W tym roku w zawodach wystartowało ponad 800 osób, a pakiety rozeszły się błyskawicznie.

Sobota powitała uczestników Rowerowego Biegu Piastów mgłą i chłodem. Zaproszenie do błotnej kąpieli już na pierwszym kilometrze trasy zwiastowało trudy z jakimi spotkają się zawodnicy z całej Polski, Czech, Niemiec i Belgii. Tak, jak trasa była bardzo urozmaicona pod względem nawierzchni, profilu oraz wysokości (od 552 do ponad 1000 m n.p.m.), tak i warunki się zmieniały. Jakuszycka mgła, nad Świeradowem-Zdrój zamieniła się w piękne słońce.

Trasa została podzielona na 3 dystanse: MINI (21 km), MEGA (41 km) i GIGA (61 km). Na każdym dystansie mieliśmy swoich przedstawicieli.

Wyniki: http://wyniki.datasport.pl/results3105/

Świetnym wynikiem mogą pochwalić się: Jacek Grajser (2 miejsce w M4; dystans MEGA) oraz Kasia Dąbrowicz (2 miejsce OPEN kobiet i 1 miejsce w K3; dystans GIGA).

Cała nasza reprezentacja walczyła na trasie zaciekle do końca i z wielką determinacją. Przebite dętki, “gleby” i pomylona trasa nie przeszkodziły naszym zawodnikom dojechać do upragnionej mety. Wszyscy zasługują na duże brawa i wielkie gratulacje za przepiękną rywalizację i walkę na trasie w zmiennych warunkach jakie tego dnia zaserwowała zawodnikom pogoda.

Duży parking w Jakuszycach zamienił się w miasteczko rowerowe. Sponsor Oficjalny 5 Rowerowego Biegu Piastów PKO Bank Polski urządził w nim Strefę Zdrowia, w której zawodnicy i kibice korzystali z darmowych konsultacji z dietetykiem oraz mogli zrobić badanie kostka-ramię. W Strefie Pierwszej Pomocy prowadzone były pokazy i szkolenia z pierwszej pomocy z ratownikami medycznymi, a w Miasteczku Rowerowo-Piłkarskiego zajęcia dla dzieci. Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze przygotowali Strefę Masażu, w której zaopiekowali się zawodnikami po zakończeniu wyścigu.

Start w Jakuszycach to nie tylko wyścig, ale również wspólnie spędzony czas. Rozmowy, integracja, wspomnienia, ognisko – tego nigdy za dużo. Na zakończenie przepięknego weekendu przyszedł czas na podsumowanie mijającego już ale bardzo udanego dla nas sezonu rowerowego.

6 Rowerowy Bieg Piastów odbędzie się 26 września 2020 roku. Już teraz wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnych treningów. Szczegóły na stronie www.facebook.com/Komorniki.MTB.

fot. BikeLife

COMMENTS

DISQUS: 0