Wyniki – 12-13 października 2019

HomeWyniki

Wyniki – 12-13 października 2019

Barbara Borowiecka (Szczepan Bike): “bardzo dobrze czuję się w przełajach”
Kto zostanie Mistrzem Polski w maratonie MTB 2020?
Rowery przełajowe Barbary Borowieckiej – Giant TCX i Liv Brava
Faworyci 83. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym – Szczekociny 2020
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – GP Pelt, Belgia

Wiele lat temu utarło się już, że festiwal Roc d’Azur to takie symboliczne zakończenie sezonu. Czterodniowa impreza, która przyciąga w tym czasie kilkanaście tysięcy osób. W czterodniowej etapówce Roc d’Azur Trophy wygrał Piotr Brzózka przed Mariuszem Kozakiem i Rickem van den San.

Jednym z festiwalowych punktów jest rozgrywany w piątek Canyon Roc d’Azur Marathon, który w tym roku padł łupem Daniela Geismayr i Kataziny Sosny. Z ekipy JBG-2 CryoSpace najlepszą lokatę w maratonie uzyskał Krzysztof Łukasik, który zajął 13. miejsce. Niedzielny wyścig cross country z kolei wygrali Jordan Sarrou oraz Margot Moschetti. Pełne wyniki Roc d’Azur 2019 – link.

Maja Włoszczowska z kolei w poszukiwaniu kolejnych punktów UCI prosto z Tokio udała się do Grecji na wyścig etapowy Attica MTB Stage Race, który składał się z czterech różnych rodzajów rywalizacji – jazdy indywidualnej na czas (ITT), maratonu(XCM), wyścigi cross country(XCO) oraz short race(XCC). We wszystkich wyścigach meldowała się na podium, natomiast punktem zwrotnym był na pewno start w maratonie, który wygrała z prawie 7 minutową przewagą, którą podczas niedzielnego wyścigu XCC poprawiła i z blisko 9 minutami zapasem wygrała w klasyfikacji generalnej dopisując do swojego konta kolejne 80 punktów UCI.

W najlepsze trwa rywalizacja w kolarstwie przełajowym. Marek Konwa oraz Bartosz Mikler startowali w sobotę w Toi Toi Cup w czeskich Holych Vrchach zajmując odpowiednio 8. i 12. miejsce. Dzień później Marek wystartował jeszcze na Słowacji w Grand Prix Trnava, gdzie zajął 4. miejsce. W Trnavie startowały także nasze zawodniczki – Zuzanna Krzystała i Małgorzata Mazurek, które zajęły odpowiednio 10. i 12. miejsce. W juniorach z kolei mieliśmy trzech zawodników – Jakub Musialik był 13., Antoni Łuków 24., a Tobiasz Musialik został zdublowany.

W Belgii w sobotę odbył się Poldercross, gdzie najszybsi byli Eli Iserbyt oraz Annemarie Worst. Barbara Borowiecka została zdublowana i sklasyfikowano ją na 23 miejscu. Pełne wyniki.

W niedzielę w Gieten odbył się pierwszy wyścig z serii Superprestige. Najszybszy ponownie był Eli Iserbyt, z kolei w rywalizacji kobiet trumfowała Ceylin del Carmen Alvarado. Barbara Borowiecka mimo defektów uciekła przed dublem zajmując 29. miejsce. W rywalizacji juniorów najmocniejszy okazał się Thibau Nys. Pełne wyniki.

W kraju ostatnie wyścigi sezonu letniego. Na podkreślenie zasługuje wysoka frekwencja podczas finału Północnej Ligi MTB XC, gdzie w dwóch wyścigach cross country wzięło udział blisko 150 osób!


LOTTO Poland Bike Marathon – Warszawa (Wawer)

Max:

 • Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
 • Anna Sajnóg – IM Logistic Rafbike Cycling Team

Mini:

 • Tomasz Majewski – Retro Stork Team
 • Katarzyna Praszczałek – UKK Huragan Wołomin

Pełne wyniki – link


Północna Liga MTB XC – Grudziądz

 1. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
 2. Dominik Jakubowski – Sunrace MossoPolska.pl
 3. Grzegorz Maleszka – Renault Team
 1. Kamila Gurzyńska – Sara Workwear Wheel Brothers Racing
 2. Paula Budzyńska
 3. Edyta Jakubowska-Olech

Pełne wyniki – link


MTB Cross Maraton – Bodzentyn

tbc


Maratony Kresowe – Gołdap

Maraton:

 • Sarunas Pacevicius – Sprint-rowery.pl
 • Silvija Paceviciene – Sprint-rowery.pl

Półmaraton:

 • Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok
 • Urszula Głowacka – AGR Podlasie

Fit:

 • Aliaksandr Lepesha – Velogrodno
 • Aiste Butautaite – Sprint-rowery.pl

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0