Plan na weekend 41/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 41/2019

Barbara Borowiecka (Szczepan Bike): “bardzo dobrze czuję się w przełajach”
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – Poldercross, Kruibeke / Superprestige, Gieten
Barbara Borowiecka (Team Seven) – Mistrzostwa Świata CX, Dubendorf, Szwajcaria
Adrian Brzózka i Barbara Borowiecka Mistrzami Polski w maratonie MTB 2019
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – Puchar Świata CX, Heusden-Zolder

Połowa października to już taki moment dość dużego wyciszenia jeśli chodzi o krajowe zawody w kolarstwie górskim. Zostało już tylko kilka “finałów” oraz imprez kończących sezon. Żeby niczego nie przegapić założyłem poświęcony temu wątek na grupie kolarskiej #mtbxcpl.

W sobotę dwa finały – LOTTO Poland Bike Marathon w podwarszawskim Wawrze oraz Maratonów Kresowych w Gołdapi. Do tego Hotel Podium Uphill Stożek w Wiśle

Niedziela to z kolei finał MTB Cross Maraton w Bodzentynie oraz Północnej Ligi MTB XC w Grudziądzu. Do tego Wyścig o pietruszkę w Mielcu.

W ten weekend miał oficjalnie wystartować w kraju sezon przełajowy, czyli ten z kalendarz PZKol, ale obie imprezy na ten weekend zostały odwołane, więc wszystko się ruszy w kolejny weekend. Część zawodników z Polski zobaczymy na pewno podczas sobotniego Toi Toi Cup w czeskich Hole Vrchach oraz w niedzielę na Słowacji w Grand Prix Trnavy. Do tego w niedzielę jeszcze wyścig przełajowy w ACS DRAK Vrbno w Czechach, gdzie na pewno zobaczymy kilka nazwisk Masters.

Do tego kilka wyścigów za oceanem, w Japonii czy Mistrzostwa Estonii, które odbywają się tam tak wcześnie ze względu na szybko zbliżającą się zimę.

Nie zapominam o BeNeLuxie, gdzie startować przez sporą część sezonu będzie Barbara Borowiecka. W najbliższych dniach czekają ją trzy wyścigi – w weekend Poldercross w Belgii oraz Superprestige Gieten w Holandii, a potem jeszcze w czwartek Kermiscross w belgijskim Ardooie.

Prawdopodobnie do ostatniego startu w sezonie szykuje się w Grecji Maja Włoszczowska, która cały czas stara się nadrobić stracone punktu w rankingu UCI. Będzie to trzydniowa etapówka Attica Cup. Równolegle w ten weekend odbywa się we Francji jeden z największych festiwali rowerowych czyli wieńczący sezon Roc d’Azur.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Wyświetl ten post na Instagramie.

Siedzimy w domu, otwieramy piwo… wczoraj zjechaliśmy z Bieszczad, gdzie za sprawą Piotra ( @cyclingchief ) mogliśmy poszwędać się po górach, pownosić rowery na ich szczyty, zalewając się potem i łzami ze śmiechu, postać, dzieląc się wrażeniami, żartami czy gratulując sobie braku kraksy. Mogliśmy sobie ostro pozjeżdżać po czym tylko się da by bawić się najlepiej. Wszystko to w klimacie przygody, błogiej zabawy, bez pośpiechu czy prężenia łydek po KOMy, czyli tak jak lubimy. Ciężko jest opisać wrażenia pisząc cokolwiek więc chyba najlepiej poczekać na filmiki od Piotra i ewentualnie od nas. ? . Dzięki za dobrą zabawę i prawilne szwENDURO! #lajtowo @dominika.gie @cyclingchief @monika.salinska @serduszkowy_szatan . #JezdzeDlaFanuANieDlaSzpanu ? . #banankicctribe? . #kreckilometry ? #bike #bikeboy #rower #mtbxcpl #mtb #krossbikes #mountainbike #mtblife #mtbgram #bikelover #cyclingphoto #kolarstwogórskie #wycieczkarowerowa #turystykarowerowa #bkxc

Post udostępniony przez Piotr Golik (@peter.gie)

COMMENTS

DISQUS: 1