Wyniki – 21-22 września 2019

HomeWyniki

Co jest lepsze od tęczowej koszulki? Dwie tęczowe koszulki! Z takiego założenia wyszła Pauline Ferrand Prevot, która w niedzielę w Szwajcarii wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata w maratonie MTB. W rywalizacji mężczyzn było kilka zwrotów akcji, ale ostatecznie najszybszy był Hector Leonardo Paez Leon, który wyprzedził Krystiana Hynka o jedyne 26 sekund, co przy ponad 4 godzinnej rywalizacji jest naprawdę niewielką różnicą czasową.

Jeśli chodzi o polską reprezentacją, to na własną rękę wystartowały Michalina Ziółkowska i Anna Sadowska, zajmując odpowiednio 17. i 25. miejsce.

Pełne wyniki.

Maja Włoszczowska zaliczyła dwa starty – w Izraelu na Carmel Mountains XCO oraz na Węgrzech w Pilis Kupa . W pierwszym wyścigu musiała uznać wyższość Amerykanki Erin Huck (pełne wyniki) natomiast na Węgrzech nie miała sobie równych (pełne wyniki). W tym samym wyścigu Gabriela Wojtyła zajęła 6. miejsce, a Katarzyna Solus Miśkowicz 7. W rywalizacji mężczyzn z kolei wygrał Bartłomiej Wawak.

Z kolei w Szwajcarii w ramach Proffix Swiss Bike Cup odbył się wyścig XCC, gdzie Paula Gorycka zajęła drugie miejsce.

Także w Szwajcarii, w Zermatt, odbyły się zawody Enduro World Series – Mariusz Bryja wygrał w kategorii EWS100 Masters.

Na dobre ruszył także sezon przełajowy. Za oceanem w Waterloo mieliśmy drugą odsłonę Pucharu Świata, gdzie zawodnicy musieli się zmierzyć z naprawdę błotnymi warunkami. Były na tyle trudne, że wyścig kobiet został skrócony tylko do trzech okrążeń. Można powiedzieć, że wygrało doświadczenie – 42. letnia Katerina Nash od startu do mety nie oddała prowadzenia, choć zarówno Evie Richards, jak i Jolanda Neff momentami były bardzo blisko.

Nie mniej dramatycznie wyglądała rywalizacja mężczyzn, choć tu mieliśmy pojedynek „tylko” dwóch zawodników – triumfatora PŚ CX sprzed tygodnia Eli Iserbyt’a oraz Toon’a Aerts’a. Przez pierwsze trzy okrążenia (z sześciu) jechali mniej lub bardziej razem, tasując się, popełniając sporo błędów, zaliczając upadki, bo warunki nie wybaczały. Wydawało się, że Aerts odskoczył na bezpieczną odległość, ale skupienie i determinacja Iserbyt’a skasowały przewagę, a następnie już na solo jechał kolejne okrążenia, aż do mety, notując na kresce prawie minutę zapasu.

Na podium trzech Belgów – Eli Iserbyt, Toon Aerts i Michael Vanthourenhout. Po prawdzie, to w Top15 znalazło się aż 12 Belgów i 3 Holendrów. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z innego niż BeNe kraju był Kerry Werner z USA.

Trzymając się jeszcze wątku cyclocrossu – w ramach weekendowego ścigania w Waterloo rozegrano jeszcze wyścigi zaliczane do Trek Cup (UCI C2), gdzie triumfowali Laurens Sweeck oraz Jolanda Neff.

Na starym kontynencie w Radcross Illnau (UCI C2) Marek Konwa zajął 8. miejsce, a Karol Michalski 12. W Amatorach-Mastersach Paweł Wojczal był 11. Pełne wyniki.

Z kolei w Czeskim Ołomuńcu startowali nasi Mastersi – Mirosław Bieniasz i Maksymilian Bieniasz zajęli 2. i 3. miejsce w sobotę, a Mirek także w niedzielę stanął na 2. stopniu podium.

A w kraju? Finał Pucharu Szlaku Solnego, Maraton Lang Team w Mucznem, Bike Maraton w Świeradowie Zdroju i wiele wiele innych. Poniżej tradycyjnie lista zwycięzców oraz linki do wyników.