Szczęśliwa Słowacja dla ekipy CST 7R MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Szczęśliwa Słowacja dla ekipy CST 7R MTB Team

Drużyna CST 7R MTB Team w trzyosobowym składzie wystąpiła w sobotnim maratonie z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej w słowackich Koszycach.

Start w wyścigu nazwanym maratonem singletrack’ów okazał się udany dla naszej trójki i to nie tylko z powodu bardzo dobrych wyników, bowiem jazda po świetnie przygotowanej trasie dała kolarzom sporo radości.

– Dokładnie, dawno już nie przejechałam tylu singletrack’ów na jednym wyścigu, co sprawiło mi ogromną frajdę – mówi Michalina Ziółkowska. Słowa koleżanki potwierdza Karol Rożek. – Koszycki maraton, sygnowany maratonem singletrack’ów nie zawiódł, a znaczna cześć trasy biegła rewelacyjnymi, okolicznymi ścieżkami!

Zadowolenie z jazdy w pełni przełożyło się na rezultaty uzyskane na mecie przez ekipę CST 7R MTB Team, choć Michalina nieco słabiej rozpoczęła wyścig.

– Maraton w Koszycach znowu okazał się dla mnie za krótki – śmieje się zawodniczka CST 7R. – Mówiąc poważnie, to nie wytrzymałam mocnego startu doświadczonej Słowaczki Stevkovej, za co zapłaciłam ponad dwuminutową stratą do reprezentantki gospodarzy na początkowych kilometrach trasy. Gdy wyrównałam swoje tempo na podjazdach w dalszej części wyścigu, udało mi się zniwelować stratę do kilkunastu sekund. Ostatni atak Słowaczki był jednak nie do skontrowania – dodaje Michalina, która ostatecznie zameldowała się na mecie na drugiej pozycji.

Inaczej wyścig rozegrał Karol, który zaatakował właściwie na samym początku.

– Przyspieszenie w pierwszej części trasy, na jednym z bardziej wymagających fragmentów, pozwoliło mi zyskać przewagę i objąć prowadzenie, które utrzymałem do samej mety – relacjonuje zwycięzca wyścigu.

Paweł Garczyk, trzeci z zawodników teamu CST 7R, który wystartował w Koszycach, również spisał się bardzo dobrze, zajmując wysokie 7. miejsce. Tym samym grupa CST 7R MTB Team usatysfakcjonowana wróciła ze Słowacji, a dobrym podsumowaniem wyjazdu niech będą słowa Michaliny Ziółkowskiej.

– Sam maraton był świetnie zorganizowany, w górach niedaleko Koszyc na dystansie 77 km było mnóstwo singletrack’ów i sporo dość krótkich podjazdów, dających łącznie ok. 2500 metrów przewyższenia. Był to udany start w fajnym, technicznym wyścigu, zakończony dobrymi wynikami naszej drużyny.

Wyniki CST 7R MTB Team:
UCI MTB Singletrack Maratón Košice – Słowacja
Karol Rożek – 1. miejsce,
Michalina Ziółkowska – 2. miejsce,
Paweł Garczyk – 7. miejsce.

Fot. CykloPretekyKosice

COMMENTS

DISQUS: 0