Szczęśliwa Słowacja dla ekipy CST 7R MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Szczęśliwa Słowacja dla ekipy CST 7R MTB Team

Drużyna CST 7R MTB Team otworzyła sezon
Festiwal wygranych CST 7R MTB Team
Dominacja drużyny CST 7R w Krakowie
Kolejny dobry weekend w wykonaniu CST 7R MTB Team
Wspaniałe zakończenie sezonu CST 7R MTB Team

Drużyna CST 7R MTB Team w trzyosobowym składzie wystąpiła w sobotnim maratonie z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej w słowackich Koszycach.

Start w wyścigu nazwanym maratonem singletrack’ów okazał się udany dla naszej trójki i to nie tylko z powodu bardzo dobrych wyników, bowiem jazda po świetnie przygotowanej trasie dała kolarzom sporo radości.

– Dokładnie, dawno już nie przejechałam tylu singletrack’ów na jednym wyścigu, co sprawiło mi ogromną frajdę – mówi Michalina Ziółkowska. Słowa koleżanki potwierdza Karol Rożek. – Koszycki maraton, sygnowany maratonem singletrack’ów nie zawiódł, a znaczna cześć trasy biegła rewelacyjnymi, okolicznymi ścieżkami!

Zadowolenie z jazdy w pełni przełożyło się na rezultaty uzyskane na mecie przez ekipę CST 7R MTB Team, choć Michalina nieco słabiej rozpoczęła wyścig.

– Maraton w Koszycach znowu okazał się dla mnie za krótki – śmieje się zawodniczka CST 7R. – Mówiąc poważnie, to nie wytrzymałam mocnego startu doświadczonej Słowaczki Stevkovej, za co zapłaciłam ponad dwuminutową stratą do reprezentantki gospodarzy na początkowych kilometrach trasy. Gdy wyrównałam swoje tempo na podjazdach w dalszej części wyścigu, udało mi się zniwelować stratę do kilkunastu sekund. Ostatni atak Słowaczki był jednak nie do skontrowania – dodaje Michalina, która ostatecznie zameldowała się na mecie na drugiej pozycji.

Inaczej wyścig rozegrał Karol, który zaatakował właściwie na samym początku.

– Przyspieszenie w pierwszej części trasy, na jednym z bardziej wymagających fragmentów, pozwoliło mi zyskać przewagę i objąć prowadzenie, które utrzymałem do samej mety – relacjonuje zwycięzca wyścigu.

Paweł Garczyk, trzeci z zawodników teamu CST 7R, który wystartował w Koszycach, również spisał się bardzo dobrze, zajmując wysokie 7. miejsce. Tym samym grupa CST 7R MTB Team usatysfakcjonowana wróciła ze Słowacji, a dobrym podsumowaniem wyjazdu niech będą słowa Michaliny Ziółkowskiej.

– Sam maraton był świetnie zorganizowany, w górach niedaleko Koszyc na dystansie 77 km było mnóstwo singletrack’ów i sporo dość krótkich podjazdów, dających łącznie ok. 2500 metrów przewyższenia. Był to udany start w fajnym, technicznym wyścigu, zakończony dobrymi wynikami naszej drużyny.

Wyniki CST 7R MTB Team:
UCI MTB Singletrack Maratón Košice – Słowacja
Karol Rożek – 1. miejsce,
Michalina Ziółkowska – 2. miejsce,
Paweł Garczyk – 7. miejsce.

Fot. CykloPretekyKosice

COMMENTS

DISQUS: 0