UCI MTB Marathon – 15 września Mrągowo

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

UCI MTB Marathon – 15 września Mrągowo

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Za sprawą UCI MTB Marathon Mrągowo po raz kolejny stanie się rowerową stolicą Mazur

Czołówka światowego kolarstwa górskiego, najlepsze polskie i europejskie
kluby, rozbudowana Strefa Expo, bogaty program dla kibiców to tylko kilka argumentów by spędzić niedzielę 15 września w Mrągowie.

Międzynarodowa Unia Kolarska przyznała Stowarzyszeniu Luz Grupa Mrągowo prawa organizacji maratonu MTB o kategorii C3. Mrągowo UCI MTB Marathon to fantastyczny wyścig, który mamy nadzieję, na stałe zagości w kalendarzu UCI.

Miasteczko sportowe oraz start i meta zawodów zlokalizowane zostaną w mrągowskim amfiteatrze położonym w niezwykle malowniczej scenerii nad jeziorem Czos. To kulturalne centrum miasta, goszczące na swoich deskach znakomitych artystów w ramach Pikniku Country, Mazurskiej Nocy Kabaretowej czy Festiwalu Weselnych Przebojów, będzie teraz areną zmagań kolarzy.

Sam wyścig to przede wszystkim trasa, a ta zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych. Runda o długości ok. 34 kilometrów i sumie przewyższeń oscylującej w okolicach 800 metrów skutecznie utrudni walkę o zwycięstwo.

Wymagająca fizycznie trasa prowadzić będzie po najciekawszych terenach Miasta Mrągowo, Gminy Mrągowo oraz Nadleśnictwa Mrągowo. Zawodnicy pokonywać będą wzgórza nad jeziorem Czos oraz Juksty, przejadą odcinkami po zeszłorocznej trasie Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim na Górze 4 Wiatrów. Następnie trasa prowadzić będzie do Bike Park Poręby gdzie czekać będą bardzo techniczne i interwałowe singletracki. Dalej kolarze powrócą do Mrągowa by zmierzyć się z odcinkami tegorocznej trasy Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Później trasa prowadzić będzie po czarnym szlaku rowerowym nad jeziorem Czarnym. Na powrocie bardzo interwałowy teren rodem z cross-country w Parku Słowackiego.

Mrągowo UCI MTB Marathon to nie tylko wymagająca trasa dla doświadczonych kolarzy. Tego dnia rozegrane zostaną wyścigi dla amatorów w ramach cyklu Milko Mazury MTB na dystansach PRO, EXPERT i HOBBY oraz wyścig E- Bike.

Na maraton koniecznie zabierzcie swoje pociechy. Dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat czekać będą bezpłatne wyścigi Nickelodeon Race, a dla najmłodszych w wieku od 1 do 5 lat rozegrane zostaną zawody sportowe na specjalnie przygotowanej trasie dostarczonej przez Strider Polska. W ramach programu profilaktyki Gminy Miasto Mrągowo z myślą o najmłodszych animatorzy prowadzić będą gry i zabawy. Atrakcji nie zabraknie.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: https://www.mazurymtb.pl/

Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa Mrągowo z Arkadiuszem Cała na
czele.
Sponsor tytularny: Milko
Sponsor główny: Lotto, Primavera, Fraikin
Partner strategiczny: Gmina Miasto Mrągowo
Partner lokalny: Gmina Mrągowo, Nadleśnictwo Mrągowo, Góra 4 Wiatrów, Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo
Honorowy patronat: Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego,
Burmistrza Miasta Mrągowo
Patronat medialny: MTB XC PL, Namtb.pl, Radio Olsztyn, Kurier Mrągowski, Mrągowo24info

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0