Północna Liga MTB XC – XC6 Chełmno

Północna Liga MTB XC – XC6 Chełmno

REKLAMA
Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini) – Północna Liga MTB XC, Grudziądz
Michał Topór (Superior Zator) – Puchar Szlaku Solnego, Rabka
Wyniki – 8-9 czerwca 2019
[PR] AZS MTB CUP w Wiechomli – Ciężka trasa i pogoda
Wyniki – 19-20 maja 2018

Pierwszy września kojarzy się zazwyczaj z rozpoczęciem roku szkolnego, w tym roku był to jednak ostatni dzień wakacji – więc można było się jeszcze pościgać. Tym razem Północna Liga MTB XC debiutuje w Chełmnie – dzięki dofinansowaniu, był to wyścig za tzw. „darmoszkę”.

Wysoczyzna Chełmińska okazała się być bardzo atrakcyjną lokalizacją do organizacji wyścigu. Biuro zawodów znajdowało się na terenie Ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Starogardzkim – pogoda dopisała, więc dla ochłody po wyścigu wskazana była kąpiel.

Jako pierwsi na trasę ruszyli młodzi adepci kolarstwa oraz kobiety, którzy na przetarcie szlaku dla wyścigu głównego mieli do pokonania 2 pętle. Jak widzicie Północna Liga MTB XC popularyzuje również kolarstwo wśród młodzieży i kobiet.

Zawodnicy wyścigu głównego mieli do pokonania 4 pętle o długości trochę ponad 5 km.

Krótka rozbiegówka po drodze szutrowej terenu ośrodka, następnie krótki odcinek asfaltowy pozwoliły na rozciągnięcie się stawki. Wjazd do lasu, lekko pod górkę – tumany unoszącego się pyłu skutecznie utrudniały widoczność, że nie wspomnę jeszcze o smaku kurzu w ustach i zatkanym nosie…

Kolejne kilometry pętli to singlowe podjazdy oraz techniczne zjazdy. Jeden krótki, dość mocny podjazd, niestety dość luźne podłoże utrudniało jego pokonanie. Szybciej chyba było pokonać go wbiegając niż próbując wjeżdżać – ale jak kto woli i jaką ma nogę. Następnie znów kilka leśnych duktów oraz singli i znajdowaliśmy się na zjeździe prowadzącym nad brzeg Jeziora Starogardzkiego. Dość stromy techniczny zjazd, początkowo o luźnym piaskowym podłożu z dużą ilością korzeni – następnie zakręt 90 stopni i lecimy singlem wzdłuż jeziora. Chłodne powietrze pozwalało na trochę odpoczynku po „leśnym piekiełku” oraz zebranie sił na finiszowanie do mety.

Klasyfikacja kat. Młodzik: Mateusz Maleszka (Dachland Trek Team), Dawid Czechowski (N-Bike Academy), Filip Dorsch (N-Bike Academy)

Klasyfikacja kat. Junior: Mateusz Piechocki (UKS Sportowiec Piła), Kacper Pecyna (UKS Sportowiec Piła), Mikołaj Kuczwalski (Sara Workwear Wheel Brothers Racing)

Klasyfikacja kat. Kobiet: Kamila Gurzyńska (Sara Workwear Wheel Brothers Racing), Paula Budzyńska, Maria Świerczyńska

Wyścig główny: Daniel Lipiński (TTC Toruń), Kacper Belt (MTB Eldar Świecie), Rafał Szturo (Sisu-OWB team).

Pełne wyniki: http://www.wbtiming.pl/XC6/2019/Wyniki

Zapraszam na kolejne edycje w kalendarzu:

  • 8 września 2019 – Świecie
  • 13 października – Finał w Grudziądzu

Więcej informacji na temat cyklu wyścigów Północnej Ligi MTB XC na stronie organizatorów: http://www.wbtiming.pl/PLMTBXC

O czym donosi Roman Bloch (International Paper – Kwidzyn Bike Team).

COMMENTS

DISQUS: 0