Bike Maraton wraca pod Wielką Sowę. Ludwikowice Kłodzkie czekają

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Bike Maraton wraca pod Wielką Sowę. Ludwikowice Kłodzkie czekają

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wakacje za nami, koniec urlopów i wypoczynku, ale Bike Maraton jedzie dalej. Oczywiście nie zatrzymał się również w lecie, ale początek wrześnie to zawsze nowy zastrzyk energii – i dla organizatorów, i dla zawodników.

Cykl wkracza w decydującą fazę, a do październikowego finału w Sobótce coraz bliżej. Po drodze mamy jednak jeszcze kilka przystanków, którym trzeba poświęcić maksymalnie dużo uwagi. Pierwszy z nich – już 7.09.2019 w Ludwikowicach Kłodzkich. Po krótkiej przerwie Bike Maraton wraca pod Wielką Sowę, a warto przypomnieć, że debiut imprezy w Gminie Nowa Ruda spotkał się z dużym entuzjazmem zawodników i dał okazję do „zrobienia” kolejnej prawdziwie górskiej edycji. Ta trasa i ten wyścig przymierzany był zresztą do tegorocznych Mistrzostw Polski XCM, ale tym razem najlepsi polscy górale o medale walczyć będą nad morzem. Powrót do Ludwikowic ma też atut dodatkowy – w niedzielę na ciężkiej górskiej trasie zadebiutuje tu Szosowy Klasyk.

Jak na okoliczności i Góry Sowie przystało – GIGA ma 70 km i 2100 m przewyższenia. Trasa w tym roku poprowadzona jest Wzgórzami Wyrębińskimi i w Masywie Włodarza i dla tych, którzy przyzwyczaili się np. do Wielkiej Sowy, Koziego Siodła i kręcenia nad Walimiem i wokół Małej Sowy, może być sporym zaskoczeniem. Czasem zapominamy, że Góry Sowie to kraina tajemnic, więc tym razem staramy się część z nich odkryć i pokazać. GIGA startuje o 10:30.

MEGA ma 47 km z przewyższeniem 1300 m. CLASSIC to 33 km i 870 m przewyższenia. Wspólny start obu dystansów z podziałem na sektory startowe o 11:00.

FUN to 15 km i przewyższenie 370 m. Start o 11:15. Czeka oczywiście kolejna edycja wyścigów dla dzieci – Sonko Kids Bike Maraton rozpocznie się po starcie dystansu FUN. W tym roku Bike Maraton w Ludwikowicach Kłodzkich ma nową lokalizację – start, biuro zawodów i meta znajdują się na boisku sportowym przy ul. Kasprowicza 52 (powyżej dotychczasowej bazy wyścigu).

Biuro zawodów zaprasza już w piątek w godzinach 16:00 – 21:00.
W sobotę przed wyścigiem biuro czynne jest od godz. 8:00 (pierwszeństwo i osobne stanowisko dla zawodników i zawodniczek jadących na dystansie GIGA). Startujących w niedzielnym Szosowym Klasyku biuro zaprasza w sobotę od godz. 18:00 i w dniu wyścigu od 8:00.

Więcej na: https://bikemaraton.com.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0