Plan na weekend 34/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 34/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Startuje długi weekend, a wraz z nim przede wszystkim wyścigi etapowe – Epicka Czwórka, Ochotnica MTB 4 Towers oraz Gwiazda Północy. Startuje także pierwsza edycja Carpatia Divide. Zawodnicy, którzy w perspektywie mają starty w Mistrzostwach Świata w Kanadzie pewnie złapali już krótki oddech po Pucharze Świata w Lenzerheide i już szlifują formę na najważniejszy start sezonu. Zobaczymy kto wybierze metodę startową i stanie na starcie w zbliżający się weekend w austriackim Graz czy w szwajcarskiej Bazylei w ramach Proffix Swiss MTB Cup, a kto zniknie z list startowych na najbliższe dwa tygodnie?

Advertisement

Mistrzostwa Świata w Kanadzie rozpoczną się 28 sierpnia wyścigiem sztafety, a zakończą w weekend – w sobotę 31 sierpnia wyścigi XCO elity, a w niedzielę 1 września wyścigi dh.

Dla łowców tęczowych koszulek w czwartek, 15 sierpnia, w belgijskim Waregem odbędą się Mistrzostwa Świata w eliminatorze MTB.

Z kolei dla łowców koszulek z orłem w niedzielę, 18 sierpnia w Szczawnie Zdroju odbędą się Mistrzostwa Polski w 4X, którego preludium będzie dzień wcześniej druga runda 4X Pro Tour, też w Szczawnie Zdroju.

Wracając na nasze amatorskie podwórko, to oprócz wspomnianych wyścigów etapowych na 15 sierpnia zaplanowane są Mazovia w Ełku, Uphill na Okraj oraz Rowerowa Petarda w Jastrzębiu Zdroju. Z kolei w weekend 17-18 sierpnia 2019 w kalendarzu Podkarpacka Liga Rowerowa w Jedliczu, Maratony Kresowe w Żmudzi, Bike Cross Maraton w Pobiedziskacha, Leszczyńską Ligę Rowerową w Jeziorkach, Bike Atelier MTB Maraton w Psarach, Puchar Tarnowa oraz Maratony Kresowe w Janowie koło Chełma.

Przedostatni weekend (24-25 sierpnia 2019) wakacji przynosi także bardzo dużo okazji do startów w całym kraju:

  • Bike Maraton – Karpacz
  • Uphill Race Śnieżka – Karpacz
  • Cyklokarpaty – Myślenice
  • Solid MTB – Santok
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Ossów
  • Zachodnia Liga MTB – Bogdaniec
  • Legia MTB Maraton – Warszawa Wesoła

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0