Mistrzostwa Polski MTB Eliminator: Nowak i Hudyka najszybsi

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Mistrzostwa Polski MTB Eliminator: Nowak i Hudyka najszybsi

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Eliminator MTB to niezwykle widowiskowy cykl w stosunkowo młodej odmianie XCE. Wyścigi tego typu rozgrywane są często w centrach miast gospodarzy, wokół uroczych starówek i rynków, gdzie zawodnicy rywalizują w formule eliminatora.

Tym razem Polski Związek Kolarski organizację imprezy powierzył Sławnu, gdzie otwarto nowy kompleks sportowo-rekreacyjny. Wśród faworytów nie bez podstaw wymieniano zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, m. in. Stanisława Nowaka oraz aktualnego Mistrza Polski Juniorów, Piotra Kryńskiego. Już pierwsza runda eliminacyjna pokazała, że mocny będzie ten pierwszy.

– Wykręciłem najlepszy czas, więc byłem dobrej myśli. W kolejnych biegach podtrzymywałem passę zwycięstw i gdy dostałem się do finału nie chciałem kończyć inaczej niż na pierwszym miejscu. Było szybko i ciasno, ale spryt i dobra dyspozycja pomogły mi w zwycięstwie. Na starcie pojawili się najmocniejsi rywale, więc musiałem się naprawdę napracować – skomentował zwycięzca Stanisław Nowak, zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Po pierwszym zakręcie prowadził co prawda Łukasz Szymczuk, natomiast na długości całej trasy, jak podkreślają zawodnicy, było tylko jedno miejsce, gdzie była możliwość wyprzedzania. Stanisław Nowak wykorzystał tę możliwość. Bardzo dobrze w Sławnie spisał się też Piotr Kryński, aktualny Mistrz Polski Juniorów w kolarstwie górskim. Dla młodego zawodnika był to debiut w tej formule.

– Szczerze mówiąc, nie wiedziałem czego się spodziewać, stąd eliminacje ukończyłem z szóstym czasem. Eliminacje wiązały się z nieco mniejszymi emocjami, ponieważ startowaliśmy pojedynczo i każdy miał okazję aby się zmierzyć z trasą sam na sam. Później już jednak przyszło nam ścigać się czwórkami i emocje rosły. Z każdym wyścigiem było coraz lepiej, jestem szczęśliwy, że udało się zakończyć na podium – skomentował Piotr Kryński.

Mistrzostwa Polski MTB Eliminator:

Mężczyźni:

1. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

2. Łukasz Szymczyk (Nexelo Wałbrzych)

3. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Kobiety:

1. Gabriela Hudyka (UKS Grupa Kolarska Four Bike)

2. Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów)

3. Patrycja Piotrowska (Fundacja Piotrowski Bikes)

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0