Zaprezentowano trasę finałowej edycji Enduro MTB Series

Zaprezentowano trasę finałowej edycji Enduro MTB Series

REKLAMA
Finał sezonu TREK Enduro MTB Series w Mieroszowie
Zmagania enduro on-sight w Srebrnej Górze
Garmin Enduro Race Brenna – kolarstwo górskie w czystej postaci
Ruszają zapisy na I edycję „Kellys Enduro MTB Series”
Ruszają testy rowerów z najnowszej kolekcji KROSSA. Sprawdź, kiedy i gdzie.

Mimo, że impreza odbędzie się w ostatni weekend wakacji (31 sierpnia – 1 września), już teraz wiemy, po jakich trasach będziemy się ścigać!

Mistrzowskie trasy w luźniejszej atmosferze

Choć w tym roku w ramach zawodów w Srebrnej Górze nie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski, to w dalszym ciągu możecie liczyć na mistrzowskie odcinki specjalne przygotowane przez Marka i Piotrka z PM Bike Experts. Niemal w całości pokrywają się one z trasą zeszłorocznej edycji. Największą zmianą jest pominięcie OS3, czyli najkrótszego odcinka startującego z Fortu Ostróg. Cała trasa, licząca około 30 km i 1400 metrów przewyższenia zlokalizowana więc będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Twierdzy Srebrnogórskiej.

Tracki GPX możecie przejrzeć i pobrać tutaj:
– OS1: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=eptjbcinuloghzxx
– OS2: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=wmbmcmlwamckwcyx
– OS3: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=sljdqlobymigsnaq
– OS4: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=qmniclypknwljbsn

Warto też rzucić okiem na położenie wszystkich odcinków na mapie (OS1 i OS2 – kolor niebieski; OS3 i OS4 – kolor żółty). Zatem rywalizację poprzedzi możliwość konkretnego treningu na trasach przez cały sierpień. Z kolei podczas samych zawodów starty odbywać się będą tradycyjnie – jak to na cyklu Enduro MTB Series – w grupach startowych. W nich ruszycie z miasteczka zawodów, oraz w nich pokonacie w kolejności wszystkie 4 OSy (zgodnie z harmonogramem godzinowym każdej grupy).

Rowerowy chillout na zakończenie wakacji

Nieco krótsza trasa i brak napinki związanej z rangą MP podkreślają to, co na zawodach w Srebrnej Górze zawsze najbardziej zapada w pamięć: miła, wyluzowana atmosfera, rozmowy przy ognisku, pizza serwowana przez “Pychę Szprychę” i niedzielne jazdy “tarpanami” – to wszystko czeka nas w ostatni weekend wakacji.

W niedzielę po zawodach (1 września) będziecie też mogli wziąć udział w szkoleniu techniki jazdy z zawodnikami Whyte Racing Team oraz przetestować rowery brytyjskiej marki w ramach Whyte Demo Day. A jeśli po sobotnim ściganiu wolelibyście odpocząć na łagodniejszych trasach, polecamy rozjeżdżenie zakwasów na otwartym niedawno Singletracku Glacensis. Niebawem dowiemy się jakie jeszcze atrakcje szykują organizatorzy.

Na zawody w Srebrnej Górze można zapisać się na stronie organizatora (cały czas obowiązuje niższe wpisowe):
http://zapisy.enduromtbseries.pl/pl/srebrna-gora
Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/431460630747018/

COMMENTS

DISQUS: 0