Plan na weekend 32/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 32/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Po pierwsze sport w zbliżający się weekend. W zasadzie, to jak czytasz ten wpis, to już od czwartku trwają Mistrzostwa Świata w Four Crossie. Zawodnicy mają już za sobą rundę kwalifikacyjną, a w piątkowy wieczór, po zmroku, bo zawody odbywają się przy sztucznym oświetleniu, rozegrane zostaną finały. Zanim jednak zawodnicy czwórkami zaczną walkę o tęczową koszulkę, to o 17:20 odbywać będą się wyścigi XC Short Race, w których 40 najlepszych zawodników elity mężczyzn oraz kobiet będzie walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej, ale także o jak najlepsze rozstawienie podczas niedzielnych wyścigów XCO. W sobotę downhill, a w niedzielę XCO w kategoriach U23 i elity. Pełny rozkład jazdy w osobnym wpisie.

W związku z tym, że na trasy Pucharu Świata wraca Maja Włoszczowska, to razem z marką Red Bull, dzięki której możemy oglądać Puchar Świata mamy konkurs, w którym do zgarnięcia będą dwie koszulki kolarskie Kross Racing Team z autografem Mistrzyni. Szczegóły w linku.

W sobotę startuje nasza kolarska liga mistrzów ze świątynią sprintu i innymi kultowymi nazwami. Mowa oczywiście o Tour de Pologne. Do obejrzenia w TVP oraz na Eurosport. Plan transmisji w Eurosport poniżej. Warto pamiętać że można oglądać także za pośrednictwem Eurosport Playera:

 • 1. etap, sobota, 3 sierpnia, 17:30, Eurosport 1
 • 2. etap, niedziela, 4 sierpnia, 17:15, Eurosport 1
 • 3. etap, poniedziałek, 5 sierpnia, 17:15, Eurosport 1
 • 4. etap, wtorek, 6 sierpnia, 15:15, Eurosport 2
 • 5. etap, środa, 7 sierpnia, 15:15, Eurosport 2
 • 6. etap, czwartek, 8 sierpnia, 17:15, Eurosport 1
 • 7. etap, piątek, 9 sierpnia, 15:15, Eurosport 2

Gwoli przypomnienia nowa formuła „Planu na weekend” to przypomnienie tego, co odbywa się w najbliższy weekend 3-4 sierpnia 2019, ale przede wszystkim informacja o tym gdzie w kraju można się pościgać w kolejny, żebyście nie przegapili niczego.

W ten weekend w kraju same maratony – w Warszawie, Obiszowie, Narewce, Suchym Lesie, Piszu i Policach oraz dwa uphille – w Sobieszowie oraz Ustroniu. A jeśli jesteście w okolicy Srebrnej Góry, to możecie w niedzielę wpaść na objazd trasy zawodów zaplanowanych na 11 sierpnia. Szczegóły w linku.

Miałem się jednak skupić na tym, co przyniesie kolejny weekend czyli 11-12 sierpnia 2019. Oferta nie będzie jakoś rozbudowana, ale jest kilka soczystych opcji na ściganie w górach.

Zanim o nich, to informacja, że 11 sierpnia w Sławnie odbędą się Mistrzostwa Polski XCE czyli w eliminatorze MTB. Runda liczy 900 metrów, jest dość ciasna i praktycznie w całości widoczna z jednego punktu. Całość rozegrana zostanie mniej więcej od południa (eliminacje) do 16:00 (finały), więc jeśli będziesz gdzieś w okolicy Sławna, tego koło Opoczna, to warto wpaść, nawet z niekolarskimi znajomymi, bo taka dynamiczna rywalizacja nie wymaga jakiejś super wiedzy, żeby kibicować. Przewidziany jest także wyścig Open dla amatorów bez licencji.

Szczegółowe zapowiedzi prawie każdego z tych wyścigów pojawią się na #mtbxcpl w przyszłym tygodniu. A póki co wybierajcie, bo to wcale nie jest łatwy wybór…

 • Cyklokarpaty w Dukli
 • Dare2B MTB Maraton w Zakliczynie
 • MTB Cross Maraton w Baćkowicach
 • Puchar Strefy MTB Sudety w Srebrnej Górze

Do tego solidne cross country w Dobrzyniu nad Wisłą, które odbędzie się w ramach cyklu Północna Liga MTB XC, a na horyzoncie długi weekend rozpoczynający się 15 sierpnia, który dla kilku organizatorów jest okazją do zaoferowania Wam kilkudniowego ścigania – Epicka Czwórka, Ochotnica MTB czy Gwiazda Północy…


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0