Nie tylko Puchar Świata – Val di Sole, Włochy

HomeZapowiedzi

Nie tylko Puchar Świata – Val di Sole, Włochy

Przyzwyczailiśmy się do tego, że weekendy Pucharu Świata zaczynają się w piątkowe popołudnie i trwają do niedzieli włącznie, a za sprawą marki Red Bull możemy znaczną część wyścigów oglądać na żywo.

Tym razem jednak kolarskie emocje zaczną się już w czwartek, bo jeszcze przed zasadniczym weekendem wyłonieni zostaną nowi Mistrzowie Świata w 4X. To jednak z bardziej widowiskowych oraz bardzo dynamicznych odmian kolarstwa górskiego. Włoskie Val di Sole jest gospodarzem mistrzostw od kilku lat. Na czwartek wieczór zaplanowana jest sesja kwalifikacyjna, a na piątek wieczór finały. Zawody odbywają się po zmroku, przy sztucznym oświetleniu, co dodatkowo dodaje klimatu. W poprzednich latach zawody były transmitowane na kanale UCI na YouTube. Jak będzie w tym, zobaczymy.

Ciekawostką, tak bym to nazwał, będzie pierwszy w historii wyścig XC Short track na rowerach wspomaganych elektrycznie. Zaplanowany jest na sobotnie popołudnie i na pewno będzie wydarzeniem bez precedensu. Tym bardziej, że będzie to ta sama trasa, na której dzień wcześniej rywalizowali zawodnicy elity.

Tradycyjnie już niestety w zawodach downhillowych nie zobaczymy nikogo z Polski. Za to na wyścigi Pucharu Świata mamy zgłoszonych 7 zawodników:

  • Elita – Bartłomiej Wawak, Paula Gorycka, Aleksandra Podgórska, Katarzyna Solus Miśkowicz, Maja Włoszczowska
  • U23 – Filip Helta, Gabriela Wojtyła

Na starcie zobaczymy Mathieu van der Poel’a w koszulce Mistrza Europy oraz Nino Schurtera w tęczowej koszulce. To będzie kolejna konfrontacja zawodników po tym jak pod końca maja w Novym Meste na Morave Holender na ostatnim okrążeniu dosłownie odpalił i włożył Nino 19 sekund oraz na początku lipca we francuskim Les Gets sytuacja była z goła odmienna, bo MVDP miał zdecydowanie zły dzień i zaczął coś jechać dopiero pod koniec wyścigu kończąc na 16. miejscu. We Francji triumfował Nino Schurter, a jedynym zawodnikiem, który do samego końca wyścigu próbował rywalizować ze Szwajcarem Gerhard Kerschbaumer, a teraz będzie startować przed własną publicznością.

Wśród kobiet pytanie czy dalej będziemy mieli dominację Kate Courtney, czy też będąca mocno w gazie Jolanda Neff pokaże pazur. Do tego po ME XC na jednej trasie zobaczymy znowu zawodniczki z całego świata – w tym Emily Batty, Rebecca McConnell czy Catherine Pendrel.

Jak to w przypadku Pucharu Świata, wyścigi elity – zarówno piątkowy short track, jak i sobotni downhill oraz niedzielne cross country do obejrzenia na Red Bull – link.

!!! UWAGA !!! Strona redbull.tv została zintegrowana z redbull.com, gdzie w menu trzeba szukać zakładki „na żywo”. Można też skorzystać z bezpośredniego linka.

Piątek – 2 sierpnia 2019:

  • 17:20 – XC Short track – elita kobiet oraz elita mężczyzn – link

Sobota – 3 sierpnia 2019:

  • 12:30 – finały zjazdu kobiet – link
  • 13:45 – finały zjazdu mężczyzn – link

Niedziela – 4 sierpnia 2019:

  • 12:00 – XCO – elita kobiet – link
  • 14:45 – XCO – elita mężczyzn – link

Trasa pewnie w porównaniu do 2018 nie uległa zmianie, więc POV Bartka Wawaka jest jak najbardziej aktualny:

Strona internetowa Val di Sole BikeLand: www.valdisolebikeland.com

COMMENTS

DISQUS: 0