Katarzyna Solus Miśkowicz (KSM Trek Racing) – Bike Atelier MTB Maraton, Jeleśnia

Katarzyna Solus Miśkowicz (KSM Trek Racing) – Bike Atelier MTB Maraton, Jeleśnia

fot. TMfoto.pl

REKLAMA
Amator donosi: “fizycznie dla mnie to był ciężki maraton” – Bike Atelier Maraton, Żarki
Plan na weekend 35/2018
Wyniki – 27-28 maja 2018
Rekordowa frekwencja w Rybniku na inaugurację Bike Atelier MTB Maratonu
Maciej Jeziorski (jezior.bike) – Bike Atelier MTB Maraton, Kielce / Puchar Szlaku Solnego, Rabka Zdrój

Bike Atelier to fajny cykl zawodów zlokalizowany na południu Polski. Akurat tak się złożyło, że treningowo idealnie mi pasowało przejechanie takiego maratonu, zwłaszcza że dystans PRO (dla zawodników z licencją) nie był bardzo długi. Oczywiście z tego względu, że rzadko startuję na maratonach – ostatni dwa lata temu, to wiedziałam czego mogę się spodziewać.

Tak naprawdę od początku jechało mi się dość dobrze i o dziwo pomimo kryzysów dałam radę utrzymać w miarę dobre tempo do samego końca i wygrać zawody w kategorii kobiet.

Nadal widzę, że niewiele jest kobiet startujących na tych najdłuższych dystansach, a już nie mówiąc o tych z licencją. Z jednej strony się nie dziwię, ponieważ dobrze znamy się i wiem ile pracy oraz treningu codziennie przez cały rok wkładamy w to wszystko, aby później reprezentować taki poziom. Te dziewczyny są naprawdę niesamowite przejeżdżając te maratony i to na tych długich dystansach!

Trasa bardzo mi się podobała, było na niej wszystko – od szutrowych i asfaltowych podjazdów po te bardzo wymagające składające się z kamieni i korzeni, często poprowadzone szlakami tuż obok granicy ze Słowacją; po fajne zjazdy, niestety dość szybkie i niebezpieczne… na szczęście obyło się bez upadków. Nie wyobrażam sobie przejechania tej trasy na sztywnym rowerze a widziałam wiele osób na hardtailu. Szacun!

Teraz po ciężkim tygodniu treningów łapię oddech i spróbuję złapać parę punktów na Pucharach Świata, które odbędą się za tydzień i za dwa tygodnie.

COMMENTS

DISQUS: 0