Mistrzostwa Europy w Brnie: piąte miejsce Mai Włoszczowskiej

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Mistrzostwa Europy w Brnie: piąte miejsce Mai Włoszczowskiej

Katarzyna Solus-Miśkowicz z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro!
Udany start CST 7R MTB Team w Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba
Michalina Ziółkowska tuż za podium na Ironbike Festival
Maratony Kresowe w Uzdrowisku Supraśl
Motorex i Shimano ogłaszają współpracę

Maja Włoszczowska ukończyła wyścig XCO podczas mistrzostw Europy w Brnie na piątej pozycji. Zawodniczka Kross Racing Team do rywalizacji powróciła przed tygodniem, podczas mistrzostw Polski w Mrągowie.

Maja bardzo pewnie sięgnęła po swój trzynasty już w karierze złoty medal i z dużym optymizmem przystępowała do startu w mistrzostwach Europy. Polka po pierwszym z siedmiu okrążeń rundy zajmowała 14. pozycję, ale stopniowo przesuwała się w górę stawki i ostatecznie finiszowała jako piąta.

Medal był bardzo blisko, co dla mnie osobiście jest sporą niespodzianką. Bardzo cieszę się z piątego miejsca. Tempo, zwłaszcza po starcie, było bardzo wysokie. Nie jestem do tego przyzwyczajona, dlatego postanowiłam, by początkowo jechać swoim tempem. Stopniowo je podkręcałam, co wystarczyło do zajęcia piątego miejsca. Forma wciąż nie jest najwyższa, więc może być tylko lepiej – komentowała zawodniczka Kross Racing Team.

Z występu Włoszczowskiej bardzo zadowolony był również menedżer zespołu i trener reprezentacji Polski, Kornel Osicki.

Maja pojechała bardzo dobry wyścig, kończąc zmagania z niewielką stratą do medalowych pozycji. Myślę, że może to pozostawiać mały niedosyt, choć jednocześnie jest to piękny powrót do czołówki. Myślami jesteśmy już przy zbliżających się zawodach Pucharu Świata w Val di Sole oraz odbywających się na przełomie sierpnia i września mistrzostwach świata – mówił.

COMMENTS

DISQUS: 0