Wyniki – 20-21 lipca 2019

Wyniki – 20-21 lipca 2019

Podium dla Michaliny Ziółkowskiej i Michała Ficka w Bike Maratonie w Bielawie
Amator donosi: “podjazd na Kalenicę to chwila prawdy” – Bike Maraton, Bielawa
Wyniki – 23-24 lipca 2017
Wyniki – 1-2 lipca 2017
Plan na weekend 26/2017

Nie jest tak, że w weekend, kiedy odbywają się Mistrzostwa Polski, to w pozostałej części kraju nic się nie dzieje. Było kilka maratonów, uphill na Szrenicę oraz – subiektywnie – niestety kilka wyścigów cross country, które odciągnęły na pewno uwagę niektórych zawodników od udziału w krajowym czempionacie. Nie będę pokazywał palcem, ale kto przejrzy poniższy wpis ten szybko się zorientuje.

Bartłomiej Wawak i Maja Włoszczowska obronili tytuły Mistrzów Polski. O tym co więcej działo się w Mrągowie możecie przeczytać w obszernym wpisie tylko temu poświęconym.

Miniony weekend to także mistrzostwa krajowe w większości krajów, dlatego też poniżej znajdziecie garść istotnych dla kibica cross country informacji, czyli kto przez najbliższy rok będzie jeździł w koszulce mistrza kraju w elicie:

Belgia:

  • Jens Schuermans / Githa Michiels

Brazylia:

  • Henrique Avancini / Mariana Dos Santos Lopes

Czechy:

  • Ondrej Cink / Jitka Cabelicka

Hiszpania:

  • David Valero Serrano / Claudia Galicia Cotrina

Holandia:

  • Milan Vader / Anne Tauber

Kanada:

  • Peter Disera / Emily Batty

Łotwa:

  • Martin Blums / Ingrida Smite

Rumunia:

  • Vlad Dascalu / Eszter Bereczki

Słowacja:

  • Martin Haring / Jana Stevkova

Szwecja:

  • Matthias Wengelin / Jenny Rissveds

Ukraina:

  • Volodymyr Kozlovskyy / Iryna Popova

Węgry:

  • Marton Dina / Barbara Benko

Wielka Brytania:

  • Frazer Clacherty / Annie Last

Włochy:

  • Gerhard Kerschbaumer / Martina Berta

Pełne wyniki dostępne na stronie uci.org.

A poniżej, jak co weekend, zwycięzcy open na dystansach maratonowych oraz podium w zawodach cross country, rozegranych w miniony weekend w kraju.

Bike Maraton – Bielawa

Giga:

  • Piotr Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  • Michalina Ziółkowska – CST 7R MTB Team

Mega:

  • Tomasz Dygacz – Odkrywcy Taurus Cycling Team
  • Natalia Kołodziej Skwaryczńska – Gomola Trans Airco

Classic:

  • Tomasz Mach – Sportfuel.pl
  • Dominika Niemiec – Eroe Racing Club

Fun:

  • Jakub Krupa – KS Arkadia Bike Academy
  • Nikola Teodoridis – MKS Polkowice

Pełne wyniki – link

Cyklo Gdynia XC – Gdynia

Elita:

  1. Łukasz Deheld – ASE Trek Gdynia
  2. Andrzej Jóźwik – ASE Trek Gdynia
  3. Krzysztof Zastawny – DiverseExtremeTeam
  1. Agnieszka Patoka – ASE Trek Gdynia
  2. Izabela Satrjan – AZS Politechnika Gdańska
  3. Elżbieta Wydrowska – DiverseExtremeTeam

Masters:

  • K3 – Justyna Machowska – VO2max MTB Team
  • M3 – Dawid Machowski – VO2max MTB Team
  • M4 – Cezary Mrozowicz – Nexus Team
  • M5 – Jacek Kulesza – Gdynia
  • M6 – Jerzy Tyszkiewicz – Gdańsk

Pełne wyniki – link

Puchar Smoka XC – Kąty

Pełne wyniki – link

Milko Mazury MTB – Mrągowo

Pro:

  1. Jarosław Wołosik – CryoSpace Olsztyn
  2. Paweł Baranek – Airbike.pl
  3. Kamil Kuszmider – Catena Wyszków

Expert:

  1. Patryk Kowalski – Sport Serwis Sandomierz
  2. Paweł Ciunel – Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. Michał Wróblewski – Szprycha Giżycki
  1. Edyta Kryńska – Pie3cki Team
  2. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  3. Marta Raszkiewicz – Centrum Rowerowe Olsztyn Team

Hobby:

  • Mariusz Krzywiel – Rowerowe Przymorze
  • Tatiana Mrowiec – Niezrzeszona

Pełne wyniki – link

MTB Cross Maraton – Zagnańsk

Master:

  • Andrzej Niziołek – JMP.RACE
  • Klaudia Cichacka – Metrobikes.pl

Fan:

  • Jarosław Kleczaj – Bikeshop Radom
  • Izabela Kamińska – Trenujemy z sercem dla Kuby

Family:

  • Przemysław Świstak – Bodzentyn Team
  • Natalia Kaczmarek – Vento Bike Team Daleszyce

Pełne wyniki – link

Maratony Kresowe – Sopockiene

Pełne wyniki – link

Rowerem na Szrenicę – Szklarska Poręba

  • Paweł Kwiatkowski – Fitstyle Team
  • Elwira Kuziel – BNP Paribas

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0