Siodełka PRO do każdego rodzaju MTB

HomeSprzęt

Siodełka PRO do każdego rodzaju MTB

Firma PRO, będąca własnością Shimano, oferuje szeroką gamę akcesoriów i części zarówno dla wymagających amatorów jak i zawodowców. Dzięki współpracy z zawodnikami PRO zbiera cenne informacje, by móc stwarzać produkty dostosowane do wymagań najlepszych. Łącząc to z pracą sztabu inżynierów i projektantów oraz działem Dynamics Lab firmy Shimano i bikefitting.com oddają w nasze ręce dopracowane produkty na najwyższym poziomie.

Swoje komponenty, takie jak sztyce podsiodłowe, mostki czy siodełka PRO wyraźnie dzieli na te do zastosowań szosowych i te do jazdy terenowej. Na swojej stronie producent w prosty sposób po odpowiedzi na kilka pytań sugeruje wybór najbardziej odpowiedniego siodełka ze swojej gamy. Oczywiście nie zapewni to tych samych rezultatów co profesjonalny bikefitting, ale jest dobrym punktem wyjścia w rozmyślaniach nad wyborem najbardziej korzystnego wariantu.

Pewny swoich produktów wytwórca daje dwuletnią gwarancję na wszystkie swoje produkty. Większość siodełek jest w ofercie w trzech różnych rozmiarach by optymalnie przypasować do budowy każdego kolarza. Wszystkie modele charakteryzują się również dużym prześwitem między prętami a wykonanym z tworzywa stelażem, co ułatwia montaż i regulację.

PRO GRIFFON OFFROAD

Jest to podstawowy w ofercie model, któremu jednak nic nie brakuje do owocnych amatorskich startów przy jednoczesnym zachowaniu pełnego komfortu. Sam producent pisze na stronie o połączeniu w tym produkcie cech sportowych, jak płaski, podłużny kształt z cechami nadającymi wysokie stopień komfortu jak chociażby zaokrąglone naroża. Szersza część przednia pomaga w pokonywaniu stromych podjazdów. Pręty do konstrukcji nośnej zostały wykonane ze stali Inox, która dzięki samoistnie tworzącej się warstwie pasywnej nawet po wielu latach nie zardzewieje. W przemyśle jest używana w zastosowaniach w agresywnym środowisku, więc mamy pewność, że nawet wylewając litry potu na trenażerze jej nie zaszkodzimy. Wyściółka to głównie pianka EVA – tworzywo sztuczne, charakteryzujące się dobrym tłumieniem drgań. Powłoka zewnętrzna to poliuretan – elastomer o wysokiej odporności na ścieranie. Wszystko to wieńczy wykonany z tworzywa stelaż wzmocniony włóknem węglowym. Standardem w tego typu siodełkach firmy PRO jest zintegrowane w tylnej części mocowanie na akcesoria (np. kamerę czy błotnik)

https://www.pro-bikegear.com/global/pl-pl/mtb/saddles/PRO_SA_GRIFFONOFFROAD

PRO VOLTURE E-MTB

Siodełko dedykowane do rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Mimo braku akceptacji ze strony konserwatywnych rowerzystów świat pędzi na przód, przez co powstają dedykowane serie komponentów do nowoczesnych rowerów. Głównym aspektem zmienionym w stosunku do konwencjonalnych siodełek jest założony większy nacisk kolarza na siodełko. Przez to w siodełku znajdziemy anatomiczne wgłębienie oraz dodatkową wyściółkę w tylnej części. Związane jest to z faktem, że według analiz producenta podczas jazdy na e-bikach rzadziej występuje konieczność wstawania z siodełka na podjazdach.

https://www.pro-bikegear.com/global/pl-pl/mtb/saddles/PRO_SA_VOLTUREE-MTBPRO TURNIX OFFROAD

W tym modelu producent postawił na wyścigowe zastosowanie. Wąski, obniżony przód zmniejsza tarcie przy intensywnym sprincie na stojąco. Jednak sam zakrzywiony kształt z anatomicznymi zaokrągleniami rekompensuje sportowe ambicje siodełka, przez co otrzymujemy zdrowy kompromis wyścigowego siodełka, na którym wygodnie dojedziemy do mety.

https://www.pro-bikegear.com/global/pl-pl/mtb/saddles/PRO_SA_TURNIXOFFROAD

PRO THARSIS 9.8

Jak to się mówi, szybciej stoi niż moje jedzie. Połączenie nowoczesnego desgin’u z współczesnymi technologiami. W najwyższym modelu producent zdecydował się na wykorzystanie innych materiałów niż w siodełkach opisanych powyżej, co pozwoliło na zmniejszenie wagi do 199 g. Model THARSIS 9.8 sprzedawany jest tylko w jednym rozmiarze. Pręty wykonane z austenitycznej stali nierdzewnej z domieszką tytanu. Na powłokę zewnętrzną zdecydowano się na mikrofibre ze wzmocnieniem aramidowym. Producent nie wskazuje materiału wyściółki, zapewnia jednak o technologii pochłaniania wstrząsów i wypełnieniu przystosowanym do wyścigów.

https://www.pro-bikegear.com/global/pl-pl/mtb/saddles/PRO_SA_THARSIS98

Mimo, że portal porusza głównie tematykę MTB trudno nie zwiesić oka na bogatej ofercie siodeł szosowych oraz dedykowanych do triathlonu.
Często modele do jazdy górskiej mają swoje zoptymalizowane odpowiedniki szosowe, tak by łatwiej było dobrać siodełko bazując na już wybranym modelu. Znajdą się też modele dla kobiet. W przypadku siodełek szosowych możemy wybierać między wersjami na prętach stalowych lub kompozytowych, wzmacnianych włóknami węglowymi. Przeciętnie, wybierając droższą, carbonową wersję, ubędzie nam z roweru około 35 g.

COMMENTS

DISQUS: 0