Wyniki – 22-23 czerwca 2019

Wyniki – 22-23 czerwca 2019

Mistrzostwa Europy XCO okiem zawodników
Dobry start Aleksandry Podgórskiej w Pucharze Świata
Puchar Świata XCO 2019 – NMNM [wyniki]
Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2019 – Brno, Czechy [wyniki]
Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) – Invest Park Górale na Start, Wałbrzych

Kolarstwo górskie w sportowym wymiarze, to przede wszystkim punkty UCI i o tych całkiem sporo wywalczyli “nasi” na Węgrzech, gdzie Aleksandra Podgórska była druga, Katarzyna Solus Miśkowicz czwarta. Z kolei w wyścigu mężczyzn szósty był Filip Helta. Tą samą lokatę w juniorach zajął Piotr Śliwiński.

Kolarstwo górskie w amatorskim wydaniu to przesuwanie granic i takich wyzwań w miniony weekend było kilka. Z punktu widzenia trudności, nie do pobicia jest oczywiście Beskidy MTB Trophy, które padły łupem Bartłomieja Oleszczuka.

Z drugiej strony mamy Mazovię 24h, gdzie wygrał Przemek Gierczak, który w ciągu 24 godzin przejechał 461 km, 6000 m przewyższenia i spalił 25 tys kalorii, w tym samym czasie poświęcając 10 (!!!) minut na sen.

Kolejnym wyzwaniem był na pewno dystans Super Master na MTB Cross Maraton w Kielcach, gdzie zwycięzca Ryszard Piechówka na pokonanie 100 km potrzebował prawie sześciu i pół godziny.

A poniżej tradycyjnie zwycięzcy oraz linki do pełnych wyników.

Beskidy MTB Trophy – Istebna

Classic:

  • Bartłomiej Oleszczuk – Rybczyński Bikes Remmers Team
  • Anna Boettger – r2-bike.com MTB Crew

Lite:

  • Bartosz Łysak – Nexello Team
  • Marina Tumanova – 9RusMTB

Pełne wyniki – link

MTB Energy – Wieżyca

Giga:

  • Mateusz Rejch – Fundacja Jeppesena
  • Monika Kulling

Mega:

  • Damian Ciba – TA KO Team
  • Iwona Rychlewska

Pełne wyniki – giga / mega

Zachodnia Liga MTB – Drezdenko

Mega

  • Mariusz Gil – PSB Szczęsny Materiały Budowlane
  • Marta Balcerzak – JF Duet Goleniów

Mini

  • Adrian Zimny – Stobno
  • Paulina Krzyżaniak – thermoexpress24.pl

Pełne wyniki – link

Solid MTB Maraton – Przyłęk

Giga

  • Hubert Semczuk – Rybczyński-bikes Remmers Team

Mega

  • Kacper Fiszer – Real 64-sto
  • Joanna Adamska – Rybczyński-bikes Remmers Team

Mini

  • Jakub Mądry – Real 64-sto
  • Sandra Samolewska – WKK Pfleiderer Wieruszow

Pełne wyniki – link

Puchar Strefy MTB Sudety – Mieroszów

Mega

  • Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  • Aneta Imielska – Od – Nowa.Wrocław.pl

Mini

  • Piotr Iciaszek – Sportfuel.pl
  • Patrycja Piotrowska – Fundacja Piotrkowski Bikes

Pełne wyniki – link

Maratony Kresowe – Drohiczyn

Maraton

  • Wiktor Gindorowicz -Absolutebikes.pl Team
  • Kornelija Kertenyte – Sprint-rowery.pl

Półmaraton

  • Kostas Kardelis – Sprint-rowery.pl
  • Urszula Głowacka – AGR Podlasie

Fit

  • Kiryl Marchyk – Velogrodno
  • Zofia Rowińska – Suwalska Szkółka Rowerowa

Pełne wyniki – link

Mazovia 24h – Zagnańsk

Solo

  • Przemysław Gierczak
  • Magda Chmielewska

Duo

  • Mirosław Wójcik/Daniel Smolarz – Gomola Trans Airco
  • Olga Żarlińska/Katarzyna Różycka – GO Sport Scrapper Team 1

Quatro

  • Marcin Celiński/Michał Barabasz/Marcin Sotyn/Michał Kleps – GO Sport Scrapper Team 2
  • Joanna Surdyk/Monika Klaus/Karolina Gruca/Olga Rowicka – Kamyk Radzymin 24QL Team

Pełne wyniki – link

Puchar Szlaku Solnego – Lubaszowa

Elita

  1. Michał Topór – UKS Sokół Superior Zator (U23)
  2. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (U23)
  3. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała (U23)
  1. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Małgorzata Mazurek – Grupa Kolarska Viktoria Rybnik
  3. Julita Fira – KS Luboń Skomielna Biała (U23)

Junior/juniorka

  • Marcin Goleń – KS Luboń Skomielna Biała
  • Gabriela Hudyka – UKS Grupa Kolarska “Four Bike”

Masters:

  • I – Albert Głowa – KS Gorce – Thule JMP
  • II – Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • III – Zbigniew Zwoliński – Token Grupa Instabuld Wilga Golkowice
  • IV – Józef Rabski – KS Luboń Skomielna Biała

Pełne wyniki – link

MTB Cross Maraton – Kielce

Family

  • Grzegorz Mazur – Metrobikes.pl
  • Martyna Wątły – Niezrzeszona

Fan

  • Karol Rumsicki – Superdrob Bike Team
  • Izabela Kamińska – Trenujemy Z Sercem Dla Kuby

Super Master

  • Ryszard Piechówka – Ocynkownia Śląsk SCHC Team Chrzanów
  • Klaudia Cichacka – Metrobikes.pl

Pełne wyniki – link

Milko Mazury MTB – Mikołajki

Pro

  • Jarosław Wołosiuk – Cryospace Olsztyn

Expert

  • Karol Ostaszewski – Warszawski Klub Kolarski
  • Kornelija Kertenyte – Sprint-rowery.pl

Hobby

  • Daniel Pepla – Renault Team
  • Aleksandra Doianova – West MTBO Team

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0