Świetny występ Aleksandry Podgórskiej w cross country na Węgrzech (UCI C1)

Świetny występ Aleksandry Podgórskiej w cross country na Węgrzech (UCI C1)

REKLAMA
Początek drogi do Tokio – Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje aktualny skład drużyny
Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team komentują udany start na Kamptal Klassik
Komentarze postartowe PRO #1/2013
Puchar Świata w kolarstwie górskim w Vallnord (Andora)- kiedy i gdzie oglądać?
Wyniki – 15-16 czerwca 2019

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) w zawodach olimpijskiej formuły cross country (UCI C1) w Zalaegerszeg. To najlepszy polski wynik.

Kilkanaście dni oddechu sprawiły, że bardzo dobre rezultaty notowała w minionych tygodniach Aleksandra Podgórska. Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team złapała oddech i już tydzień temu w Bedrichowie zajęła dobre 6. miejsce, będąc tym samym najlepszą spośród Polek.

Przed występem w Zalagerszeg na Węgrzech (UCI C1) nasza reprezentantka nie ukrywała obaw przed wymagającymi podjazdami, których… ostatecznie nie było zbyt wiele. Trasa na Węgrzech została bowiem poprowadzona w innym miejscu i zmodyfikowana przez organizatorów, przez co pojawiło się więcej okazji do rozwinięcia większych prędkości. Polce taka rywalizacja odpowiadała, szybko awansowała 2. pozycję, której nie oddała do końca. Zwyciężyła Słowenka Tanja Żakelj, a na najniższym stopniu podium znalazła się Czeszka Jana Czeczinkarova.

Druga z Polek, Katarzyna Solus-Miśkowicz uplasowała się na czwartej pozycji.

Aleksandra Podgórska:
Z relacji osób startujących rok temu na wyścig jechałam z nastawieniem, że czeka mnie ściganie się po bardzo ciężkiej fizycznie trasie ze stromymi podjazdami do nieba. Na miejscu czekała na nas inna trasa, bardziej interwałowa. Bardzo szybka, kręta, z kilkoma stromymi podjazdami, mało trudna technicznie, ale mi przypadła do gustu. W zasadzie swoją 2. pozycję w wyścigu wypracowałam już na pierwszej rundzie. Resztę wyścigu starałam się więc to utrzymać, jechać równo, bez błędów.

Cross-country Olympic – Zalaegerszeg (UCI C1)

Elita kobiet

1. Tanja Żakelj (Słowenia) 1:20:42
2.Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:22:32
3. Jana Czeczinkarova (Czechy) 1:25:21

Elita mężczyzn

1. Andraz Parti (Węgry) 1:32:00
2. Zsombor Palumby (Węgry) 1:32:01
3. Clement Auvin 1:34:47

COMMENTS

DISQUS: 0