23 czerwca „DARE2b” Maraton MTB w Kukowie w gminie Stryszawa

23 czerwca „DARE2b” Maraton MTB w Kukowie w gminie Stryszawa

Dodane do kalendarza / 05 / 02 / 2019
Plan na weekend 33/2016
Dare2b MTB Maraton w Iwkowej pokazał prawdziwe oblicze kolarstwa górskiego
Plan na weekend 32/2019
Wyniki – 23-24 lipca 2017

Mieli ruszyć w maju, ale powódź skutecznie zmieniła plany zalewając trasę i nie pozwalając bezpiecznie przeprowadzić inauguracyjnego maratonu w sezonie 2019. Zatem już 23 czerwca będziecie mogli wystartować w pierwszej w tym roku górskiej „wyrypie” spod znaku „Dare To Be” .

Start i Meta zlokalizowane będą na boisku sportowym w Kukowie przy drodze wojewódzkiej nr 946. Trasy zostały zmienione względem roku ubiegłego i poprowadzone zostaną przez góry Beskidu Małego z Leskowcem oraz jego pasmem na czele.

Najkrótszy dystans Quarter to ok. 30 km trasy i 1000 m przewyższenia – pod kołami startujących pojawią się Przełęcz Cerhel, Grota Wierchy i uroczo brzmiąca Capia Górka. Ci z Was którzy wybiorą dystans Half będą mieli za zadanie pokonać 46 km i już niespełna 2000 m do podjechania. Trasa poprowadzi dodatkowo na Leskowiec, by potem lawiną spaść do Targoszowa i zacząć mozolną wspinaczkę na przełęcz Beskid i dalej pasmem Leskowca aż do mety po drodze wspinając się jeszcze dwukrotnie do mety. Dla wąskiego grona zawodników startujących na dystansie Full przygotowano trasę o długości 65 km i dano możliwość podjechania ponad 2500 m czyli do wykręcenia jest podwójna pętla w rejonie Targoszowa i Leskowca ze wszystkimi „smaczkami” na trasie.

„Dare To Be” MTB Maraton to nie tylko zawody dla dorosłych, to również możliwość wspaniałej rywalizacji dla dzieci w Rowerowych Zawodach jakie podczas każdej edycji są rozgrywane i niosą ze sobą nie mniej emocji niż zawody dla dorosłych.

Po starcie maratończyków ruszą zapisy dla dzieci, by równo o godzinie dwunastej mogły zacząć sportową zabawę na murawie boiska.

Sponsorem Generalnym Zawodów dla Dzieci jest „Herreria Organic” kawa pełna energii jak Twoje dzieci.

Na koniec na kilka wskazówek jak trafić na start.

Zapisy prowadzone są na www.maratonmtb.pl, jeżeli zaśpisz i nie zdążysz tego zrobić online to nie „łap stresa”. Biuro Zawodów czynne będzie 23 czerwca od godz. 8:15 do 10:30. Start i Meta zawodów zlokalizowany będzie w Kukowie przy drodze woj. Nr 946, obok kompleksu Tequila Event.

Start maratonu zaplanowany jest na godzinę 11:00

“Dare To Be” Maraton MTB Kuków gm. Stryszawa 2019 odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Stryszawie, który jest współorganizatorem tej edycji oraz pod Patronatem Honorowym Starosty Suskiego Pana Józefa  Bałosa.

Partnerem Strategicznym imprezy jest Spółka Elzat, sponsorami >Sklep, Serwis i Wypożyczalnia rowerów „U Żaby”< z Nowego Sącza, Decathlon Bielsko Biała, marki Shimano, Ekfan, ProX, Kenda i Token.

Wsparcie logistyczne Paczka Punkt – Twój dedykowany kurier oraz Quadowa Grupa Południe i Quadowanie.pl

COMMENTS

DISQUS: 0