Czas na kolarskie LeMans – Mazovia 24h Marathon

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Czas na kolarskie LeMans – Mazovia 24h Marathon


Piotr Krysiewicz i Kornelija Kertenyte najlepsi w Augustowie
[PR] Bike Maraton  Bielawa – Puchar Polski z plażą w tle
Gwiazda Północy 2019 po ściganiu w ciekawych zakątkach Warmii i Mazur

To nie tylko sportowe zawody, nie tylko niezapomniane przeżycie, ale i wyzwanie, z którym każdy powinien zmierzyć się przynajmniej raz w swojej karierze.

Lirycznie…

Jazda po 15-kilometrowej pętli, która jednak z każdą rundą wygląda inaczej. Zmieniające się pory dnia przechodzące wreszcie w zmierzch, mrok i noc. Słońce ustępujące miejsca księżycowi i znów spychające je z piedestału, by towarzyszyć kolarzom na ostatnim fragmencie maratonu. Ale nawet na chwilę nie można się zachłysnąć przyrodą – grozi to dekoncentracją. A to właśnie podczas Mazovia 24H Marathon kluczowa jest realizacja założonej taktyki i właściwe racjonowanie batonów, żeli, wody. Uważne wsłuchiwanie się w swój organizm. Zarządzanie własnymi siłami, którego skuteczności mogliby pozazdrościć menadżerowie z MBA.

Warto będzie podpatrywać walczącego na trasie Waleriana Romanowskiego. To nie tylko dwukrotny triumfator Mazovia 24H Marathon, ale również posiadacz kilku rekordów Guinnessa (m.in. najdłuższa jazda w temperaturze -100st. C, najdłuższy dystans przejechany na rowerze w 12 godzin oraz największe przewyższenie w jeździe przez 12 h).

Tak jak zawodniczki i zawodnicy będą przez dzień oraz noc pokonywać kolejne pętle, tak samo nieustannie pracować będzie rowerowe miasteczko i biuro zawodów. To tam będą wydawane ciepłe posiłki regeneracyjne, to tam będzie można skorzystać z bufetu i napojów, wreszcie – to tam złapać będzie można dobre słowo od dopingujących kibiców.

… technicznie…

Możliwości startu jest wiele. Najbardziej wymagający jest oczywiście start w 24-godzinnym maratonie. Swoich sił można spróbować także na dystansie 12-godzinnym. Oba starty zaliczają się do kategorii „Solo”. Kategoria „Duo” jest dla tych, którzy w Zagnańsku zjawią się z partnerem, a kategorię „Quattro” Cezary Zamana stworzył dla czteroosobowych drużyn.
Niezależnie od wyboru dystansu i kategorii, każdy, kto ukończy Mazovia 24H Marathon, otrzyma pamiątkowy medal, będący realnym dowodem na pokonanie tego wyzwania.

Do Zagnańska zabrać można także swoje pociechy. Nie tylko dlatego, że Kielecczyzna jest pięknym miejscem, ale również dlatego, że i na nich czekają rowerowe zawody z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Młodzi sportowcy do 13. roku życia spróbują swoich sił na bezpiecznych trasach. Na kolarzy z miejsc 1-3 w każdej kategorii wiekowej czekać będą upominki.

… i motywacyjnie

Nagrody dla dorosłych ufundowała polska firma Dadelo. Na pierwszą trójkę zawodników z dystansu 24-godzinnego przygotowano świetnie sprawujące się lampki z serii Streak. Ich najważniejszymi atutami są aluminiowa obudowa, najwyższej jakości optyka oraz daleki zasięg. Wszystkie lampki wyposażone są w diody sygnalizujące poziom naładowania akumulatorów, a część z nich może działać jako powerbanki.

Do startu zachęcać może też folkowa otoczka, zapewniona przez Koło Gospodyń Wiejskich Florianki. Będą one z pewnością jednym z barwniejszych elementów rowerowego miasteczka, a przygotowany przez nie catering oraz regenerujące posiłki pomogą w szybkim odzyskaniu sił.

Tę rozbudowaną imprezę Cezary Zamana przygotował we współpracy z Urzędem Gminy Zagnańsk oraz Zagnańskim Stowarzyszeniem Rowerowym „Bartek”.

MAZOVIA 24H MARATHON

Miasteczko rowerowe: Kaniów, ul. Dębowa (przy zbiorniku wodnym)

Piątek 21 czerwca
godz. 18.00 – 20.00 zapisy w Biurze Zawodów

Sobota 22 czerwca
godz. 8.00 – 11.00 zapisy w Biurze Zawodów
godz. 12.00 – start maratonu
godz. 20.00 – ognisko
godz. 24.00 – zamkniecie trasy maratonu dla zawodników startujących przez 12 godzin

Niedziela 23 czerwca
godz. 1.00 – dekoracja zwycięzców startujących przez 12 godzin
godz. 12.00 – zamknięcie trasy maratonu dla zawodników startujących przez 24 godziny
godz. 13.00 – dekoracja zwycięzców startujących przez 24 godziny

Program dziecięcych zawodów – sobota 22 czerwca
13.00 – 15.00 – zapisy w biurze zawodów
15.00 – start zawodów według kategorii wiekowych
17.00 – dekoracja zwycięzców
17.00 – 17.30- odbiór pamiątkowych dyplomów

COMMENTS

DISQUS: 0