Północna Liga MTB XC – XC3 Kwidzyn [podsumowanie]

HomeRelacje

Północna Liga MTB XC – XC3 Kwidzyn [podsumowanie]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Start za „darmoszkę”, czyli niby fajnie ale jednak… na grupie #mtbxcpl poruszony był ostatnio ten temat. I masz tu kwiatka na mapie Polski  – czyli można! A w/w impreza jest na to dowodem.

Advertisement

Dzięki wsparciu samorządu – Miasto Kwidzyn opłata startowa wynosiła 0 zł! Tak, dobrze widzisz ZERO i nie zmieniaj rozdzielczości monitora ;)

Super trasa wytyczona przez maniaków kolarstwa z Cyklo Kwidzyn, dzięki przychylności Lasów Państwowych – Nadleśnictwo Miłosna.  Oznakowanie trasy, jak i zabezpieczenie medyczne również na wysokim poziomie.

Teraz trochę o trasie: 1,5 km tzw. „rozbiegówki” po szutrze oraz leśnym dukcie. Po tym fragmencie wjazd na pętlę o długości nieco ponad 5 km, którą trzeba było pokonać 4 razy (o ile nie dostaniesz „dubla”). Z komentarzy postartowych wynikało, że niektórzy chcieli być zdublowani, bo trasa dała im w kość. Ja jako lokalny zawodnik trasę znałem bardzo dobrze. Przygotowany byłem na ostre kręcenie bez chwili odpoczynku. Takie uroki wyścigów XCO w porównaniu do maratonów, gdzie można odpocząć.  Szczerze, po trzecim kółku byłem już wypompowany, ale walczyłem do końca.

Pętla bardzo wymagająca, duża ilość singli pod górkę. Szybkie – krótkie, ale techniczne zjazdy, które po ostatnich obfitych deszczach stały się jeszcze bardziej wymagające. W tym miejscu szacunek dla kolegi, który wybrał się na gravelu. Amortyzator roweru miał co robić tego dnia. Nie sposób z detalami opisywać trasę, bo po prostu trzeba ją przejechać.

Myślę, że zdjęcia z oficjalnego profilu zawodów na Facebooku, choć trochę przybliżą Wam trasę:

Fotografów na trasie również nie brakowało i znów za „darmoszkę” – dzięki za Waszą pracę!

Pierwsza trójka zwycięzców wyścigu głównego:

  1. Michał Bogdziewicz [Apteki Gemini] 1:09:05
  2. Grzegorz Maleszka [Renault Team] 1:10:02
  3. Michał Przekop [PRZEKOPWATY] 1:11:04

Wyniki w linku: http://www.wbtiming.pl/XC3/2019/Wyniki

Na koniec była super integracja, przy ognisku. Regeneracja spalonych kalorii murowana (zupa, ciacho domowej roboty). Dodatkowo na zawodników czekała butla soku „bez konserwantów”, dzięki Dominikowi Sudoł.

Nie byłeś? Nie wiedziałeś? – żałuj.  Na otarcie łez podpowiadam (resztę poszukaj sam): 14 września będzie jeszcze okazja uczestnictwa w wyścigu „za darmoszkę” – XCM Miłosna.

Jeszcze raz podziękowania dla ekipy Cyklo Kwidzyn i dla każdej osoby która, choć trochę włożyła pracy w organizację tej imprezy.

O czym donosi Roman Bloch (International Paper – Kwidzyn Bike Team).

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0