Hardcorowa Wisła. Hardcorowy Łukasik. Bike Maraton 2019

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Hardcorowa Wisła. Hardcorowy Łukasik. Bike Maraton 2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Jeśli przejechaliście ten maraton i przeżyliście – jesteście wielcy. I nie ma znaczenia czy był to dystans FUN i jego 12 km, czy GIGA, gdzie niby kilometrów było tylko nieco ponad 60, ale przewyższeń prawie 3000 m.

Żar lejący się z nieba, nieruchome od upału powietrze, cień, który nie dawał ani chłodu ani ulgi – w takich warunkach przyszło rywalizować uczestnikom piątej edycji Bike Maratonu 2019. Kurtyna wodna ustawiona na placu Hoffa i kriokomora Cryo Space czekająca w strefie expo były chyba tego dnia ważniejsze niż medale, trofea i dyplomy….Było naprawdę ciężko…

Seanse w kriokomorach z pewnością służą zawodnikom teamu JBG2 CryoSpace, którzy groźni dla rywali są zawsze, nie tylko na własnym terenie. W Wiśle najlepszy i bezkonkurencyjny był Krzysztof Łukasik. Samotny finisz, ucieczka i tempo, któremu rywale nie byli w stanie sprostać. Sobotnie GIGA w Wiśle to bezustanna seria zjazdów i podjazdów, bez zbyt wielu miejsc na regenerację i odpoczynek. Bez dwóch zdań – tam Łukasik był po prostu najlepszy. Drugie miejsce zajął Mariusz Kozak (również JBG2 CryoSpace), który pojawił się na mecie prawie 10 min. za Łukasikiem

I kiedy można było sądzić, że nic ciekawego się już nie zdarzy, na ostatnią prostą wpadli Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Mariusz Michałek (JBG2 CryoSpace). Miejsca na finisz w Wiśle jest dużo, a dojazd do mety długi. Michałek o pół koła wygrywa, a dawno nie widziany na BM Ficek jest czwarty. Wśród kobiet pierwsza jest Zuzanna Krzystała przed Anną Urban (obie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Na dystansie MEGA wygrywa Tomasz Dygacz (Odkrywcy Taurus), minimalnie wyprzedzając na finiszu Piotra Sułka (MTB Team RMF FM Heg). Trzeci jest Maciej Krysztoforski (Velcredo Factory Team). Panie: 1. Marta Garnek (Dream Bike Bielawa), 2. Elwira Kuziel (BNP Paribas), 3. Agnieszka Uroda – Hampelska (Rafako Orbea MTB Team).

CLASSIC wygrywa Adrian Boruta (CryoSpace), drugi jest Daniel Smolarz (Gomola Trans Airco), a trzeci Jacek Tomczyk (TC Chrobry Betron Głogów). Tatiana Gromada (GK Gliwice) najlepsza wśród kobiet, przed Aleksandrą Andrzejewską i Sandrą Meją.

Na młodzieżowym dystansie FUN najszybszy był Rafał Noculak (UKS Sport Bralin), który tym samym wygrał kategorię MS. Laura Choma (Choma Sport Trener) – najlepsza wśród dziewcząt i najlepsza w kategorii KM, była jednocześnie trzecia w klasyfikacji open na mecie. Przed nią byli tylko Noculak i Piotr Cyganik.

Żegnamy Beskidy i wracamy w Karkonosze. Ultra Bike Maraton w Szkalrskiej Porębie już 6 lipca. Bike Maraton jedzie dalej!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0