Podwójne zwycięstwo w Koszycach dla Volkswagena

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Podwójne zwycięstwo w Koszycach dla Volkswagena


Puchar Świata XCO 2019 – Albstadt [wyniki]
Mantecon i Wawak na podium podczas inauguracji sezonu w kolarstwie górskim
Świetny start Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na Węgrzech

W miniony weekend w Koszycach na Słowacji odbyły się zawody w olimpijskiej formule cross country. Do grona faworytów zaliczano Bartłomieja Wawaka (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który w ostatnim czasie awansował na 11. miejsce w rankingu UCI.

To zdecydowanie motywuje do ciężkich treningów i daje pozytywnego kopa energii przed kolejnym dniem interwałów – mówił jeszcze przed zawodami Bartłomiej Wawak.

W Koszycach na zawodników czekały prawdziwe upały, z którymi najpierw w sobotę zmagali się panowie startujący w kategorii masters. Bezkonkurencyjny był Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który od początku do końca prowadził, a jego zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone.

W niedzielę odbyły się wyścigi elity kobiet i mężczyzn w olimpijskiej formule cross country. Zawody panów przebiegały pod dyktando Bartłomieja Wawaka, który miał przewagę ponad minuty nad drugim na mecie Węgrem Andrasem Partim. Trzeci na mecie Słowak Martin Haring stracił do Polaka już niemal dwie i pół minuty.

Z dobrej strony pokazały się też panie. Debiutująca w formule cross country Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zajęła bardzo dobre 4. miejsce, tuż za inną Polką, Katarzyną Solus – Miśkowicz.

Komentarze zawodników:

Bartłomiej Wawak (1. miejsce w elicie mężczyzn)
Wszystko poszło po mojej myśli. Już na początku wyścigu odłączyłem się od stawki i po rundzie rozjazdowej miałem sporą przewagę, którą udało mi się utrzymać do końca. Trasa nie była najbardziej wymagająca, ale sam wyścig sprawił mi wiele satysfakcji. Była to też dla mnie okazja do przetestowania nowych szerszych obręczy. Plan został wykonany w 100 procentach, dopisuję bardzo ważne punkty do rankingu.

Zuzanna Krzystała (4. miejsce w elicie kobiet)
Był to mój debiut w olimpijskiej formule cross country, więc nie ukrywam, że ten start był dla mnie pewną niewiadomą, gdyż na co dzień specjalizuję się w maratonach. Na pewno było więcej elementów, które mogły mi sprawić problemy pod względem technicznym, ale dałam radę. Jestem pozytywnie zaskoczona swoim wynikiem. Myślę, że zawody cross country mogą być ciekawym urozmaiceniem mojego kalendarza startów.

Bogdan Czarnota (1. miejsce kategoria masters)
Po pierwszej rundzie mogła zagrozić mi jedynie dwójka zawodników, natomiast nie popełniłem błędów na elementach, na których mogło się to przytrafić, np. przy trzech trudniejszych dropach i większych kamieniach. Przeciwnicy mieli z tym więcej problemów i moja przewaga urosła. Tradycyjnie u siebie mocni byli Czesi i Słowacy, ale moje zwycięstwo nie było zagrożone.

Slovak Cup (cross country UCI 2) – WYNIKI

Elita mężczyzn
1. Bartłomiej Wawak (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:29:14
2. Andras Parti (Węgry) 1:30:33
3. Martin Haring (Austria) 1:31:35

Elita kobiet
1. Barbara Banko (Węgry) 1:08:31
2. Iryna Slobodyan (Ukraina) 1:12:08
3. Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska) 1:12:54
4. Zuzanna Krzystała (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:16:26

Kategoria Masters
1. Bogdan Czarnota (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

COMMENTS

DISQUS: 0