Walka do końca przyniosła efekty. Bartłomiej Wawak na podium w Jeleniej Górze

HomeINFORMACJE PRASOWEKomentarze

Walka do końca przyniosła efekty. Bartłomiej Wawak na podium w Jeleniej Górze

Doskonałym finiszem błysnął Bartłomiej Wawak z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Zawody Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race odbyły się w Jeleniej Górze po raz dziesiąty i tradycyjnie wzięło w nich udział wiele gwiazd światowego kolarstwa oraz krajowa czołówka. W tym roku wyścigi w kategoriach juniorskich są zaliczane do cyklu UCI Junior Series, a całość do Pucharu Polski MTB 2019.

Wyścig elity rozstrzygnął się na ostatnich metrach, na których bardzo dobrze spisał się Bartłomiej Wawak z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, wyprzedzając o sekundę czwartego Olivera Bena (Nowa Zelandia). Najlepszy okazał się Ondrej Cink (Czechy), który obronił zwycięstwo sprzed roku, zaś drugie miejsce zajął Karl Markt (Austria).

Z dobrej strony pokazała się także Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która uplasowała się na 9. pozycji w elicie pań. Bezkonkurencyjna była Yana Belomoina (Ukraina), druga była Lea Davison (Stany Zjeodnoczone), a na podium znalazła się Anne Tauber (Holandia).

Dwójka młodych zawodników z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team: Piotr Kryński (junior) i Stanisław Nowak (U23) zajęła odpowiednio – 19. i 11. miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Bartłomiej Wawak (3. miejsce)

Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race to wydarzenie wyjątkowe w naszym kraju, które przyciąga wielu kolarzy również zza granicy. A to dzięki świetnej organizacji zawodów, szumu medialnego, dodatkowych atrakcji, no i oczywiście dzięki kategorii HC, która daje możliwość zdobycia wielu punktów w rankingu UCI. Mój start w Jeleniej Górze zaliczam do udanych, ponieważ w ostatnim czasie praktycznie co start, miałem defekt. Założyłem sobie plan przejechania wyścigu równo, swoim tempem, a ze względu na panującą temperaturę było łatwo „zagotować się” po pierwszych rundach. Do mety dojechałem na 3. miejscu, przegrywając na finiszu 2. miejsce. Myślę, że trochę za długo czekałem z atakiem. Miło było spotkać się z wieloma znajomymi podczas imprezy u wspaniałych gospodarzy, którymi jest Maja Włoszczowska oraz miasto Jelenia Góra.

Aleksandra Podgórska (9. miejsce)

Wyścig w Jeleniej Górze zawsze dobrze wspominam. Mimo, że trasa jest bardzo trudna, zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym, bardzo lubię ścigać się na niej. W tym roku na starcie pojawiło się wiele znanych nazwisk z czołówki światowej. Po starcie, na rundzie rozjazdowej trochę chyba mi się przysnęło, bo startując z drugiego rzędu, znalazłam się nagle na 27 pozycji…

COMMENTS

DISQUS: 0