Kto wygra Maja Race 2019?

HomeZapowiedzi

Kto wygra Maja Race 2019?

[PR] AZS MTB CUP w Wiechomli – Ciężka trasa i pogoda
“Volkswageny” w Wałbrzychu – Helta piąty open, Nowak trzecim orlikiem!
Plan na weekend 23/2017
Plan na weekend 25/2017
Michał Topór (Superior Zator) – Górale na Start, Boguszów Gorce

Wyścig o wcale nie krótkiej nazwie czyli Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race, potocznie nazywany Maja Race, już w najbliższą sobotę 1 czerwca, w Dzień Dziecka, rozegrany zostanie po raz kolejny w Parku Paulinum.

Oficjalną zapowiedź organizatora możecie przeczytać tu, natomiast ja chciałbym przybliżyć Wam niektórych zawodników oraz zawodniczki, które pojawią się na starcie. I może zaryzykować w kwestii wskazania faworytów wyścigu…

Na liście startowej jest aktualnie 368 zawodników ze wszystkich kategorii.

Wyścigi elity zostaną poprzedzone szeregiem atrakcji oraz wyścigami chłopców i dziewczynek w ramach UCI Junior Series w kategoriach junior i junior młodszy. Na godzinę 14:00 zaplanowany jest wyścig elity kobiet, a na 16:00 elity mężczyzn.

Na starcie nie zobaczymy jeszcze wracającej do pełni formy Mai Włoszczowskiej, ale jej nieobecność zrekompensują nam pozostałe zawodniczki, które w mojej ocenie mogą zafundować nam naprawdę dobry spektakl:

Catherine Pendrel, rocznik 1980
Jedna z najstarszych, aktywnych zawodniczek w peletonie. Na koncie ma m.in. dwa tytuły Mistrzyni Świata (2011 i 2014) oraz brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio.
Lea Davison, rocznik 1983
Srebrna medalistka Mistrzostw Świata w 2016 i brązowa medalistka Mistrzostw Świata w 2014. Na Igrzyskach w Rio zajęła 7 miejsce.
Daniela Campuzano, rocznik 1986
Brązowa medalistka Mistrzostwa Panameryki w 2015 roku. Podczas Igrzysk w Rio była chorążym reprezentacji Meksyku, w wyścigi cross country zajęła 16 miejsce.
Isla Short, rocznik 1996
Wygrała Górale na Start w Wałbrzychu, w 2018 roku startując w Pucharze Świata w kategorii U23 była 4. w Val di Sole, 6. w Andorze. Brązowa medalistka Mistrzostw Wielkiej Brytanii.
Jitka Cabelicka, rocznik 1990
W 2018 roku była trzecia na Maja Race. Aktualna Mistrzyni Czech. W 2007 rok zdobyła srebrny medal MŚ w juniorkach w szkockim Fort William.
Anne Tauber,
Wygrała Maja Race w 2018, a w tym sezonie prawie wygrała oba Puchary Świata, w Albstadt i Novym Meste na Morave.
Bartłomiej Wawak, rocznik 1993
Aktualny Mistrz Polski w kolarstwie górskim. Najlepsze miejsce na Pucharze Świata zajął w Andorze w 2018 roku zajmując 18 miejsce.
Ondrej Cink, rocznik 1990
5 miejsce podczas Pucharu Świata w Novym Meste na Morave. Triumfator Maja Race 2018. Srebrny medalista Czech w cross country. Na Igrzyskach w Rio zajął 14 miejsce.
Jakub Zamroźniak, rocznik 1996
Debiutant w kategorii elita. W 2018 roku zajął 5 miejsce open na Mistrzostwach Polski. Najlepszym wynikiem na Pucharze Świata były 26 miejsca w La Bresse oraz Andorze.
Sergio Mantecon Gutierrez, rocznik 1984
Srebrny medalista Mistrzostw Hiszpanii w 2018 roku. 17 zawodnik Mistrzostw Świata w maratonie. W Pucharze Świata w 2018 roku na miejscach 22 w Andorze i 23 w Val di Sole.

Przechodząc do samej rywalizacji sportowej i wyników na mecie, to najbardziej głodna zwycięstwa jest na pewno Anne Tauber, która miała w ostatnich wyścigach sporo pecha. Na podium widziałbym także Davison, Short i Campuzano. W jakiej kolejności? Nie wiem.

Ktoś pewnie oczekiwałby ode mnie więcej patriotyzmu i wskazanie choć jednego polskiego nazwiska, ale niestety – podczas nieobecności Mai oraz Kasi Solus Miśkowicz, żadna z Polek nie jest w stanie nawiązać walki z zawodniczkami z zagranicy.

Dużo bardziej wyrównanej i zaciętej rywalizacji spodziewam się po wyścigu mężczyzn. Tu zdecydowanym faworytem jest oczywiście Ondrej Cink, który minimalnie tydzień wcześniej przegrał podium na Pucharze Świata w Novym Meste na Morave. O dalsze miejsca spodziewam się walki między Sergio Manteconem Gutierrezem, Bartkiem Wawakiem i Kubą Zamroźniakiem, czyli w pewnym sensie powtórka z tego co działo się na Góralach na Start w Wałbrzychu. Niewiadomą jest dyspozycja Marka Konwy, który potwierdził swój start w Jeleniej Górze. Podobnie w przypadku braci Brzózka, którzy na pewno zasadzają się przede wszystkim na niedzielny Bike Maraton, który ma kategorię UCI Marathon Series.

COMMENTS

DISQUS: 0