Lipa MTB Maraton w Lipnie już 1. czerwca

HomeZapowiedzi

Lipa MTB Maraton w Lipnie już 1. czerwca

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Droga krajowa numer 10, gdzieś pomiędzy Warszawą a Toruniem… czy jest tam coś interesującego z punktu widzenia rowerzysty? Wydawać by się mogło, że nie… to tereny na których nawet ścieżkom rowerowym jest przykro, że są takie monotonne… a jednak jest! Niepozorna i jeszcze mało znana perełka wyścigów MTB – Lipno. Wiele osób mija miasteczko traktując je tylko jako kolejne nieciekawe miejsce na trasie z jednego ważnego punktu do kolejnego. Pozornie płaskie, nudne, tereny i pola uprawne poprzecinane lasami.

Nawet popularna restauracja szybkiej obsługi nie zainteresowała się tak często uczęszczaną  przelotówką… Wydaje się – nic ciekawego.  Nic bardziej mylnego! Znając trochę teren można zagłębić się w las i odnaleźć miejsca, które praktycznie niczym nie odbiegają od wymagających i popularnych tras wyścigowych w kraju.

Aby utrzymać sportowego ducha miasta, kilku członków stowarzyszenia Zielona Lipa wsiadło na rowery i pojechało w las. Tak zrodził się pomysł na kolejną imprezę, która w tym roku odbędzie się po raz trzeci – Lipa MTB Maraton. Impreza jest dowodem na to, że w Polsce centralnej również można zorganizować zawody na wysokim poziomie oraz że organizatorzy są tak samo kreatywni jak lodowce, które setki lat temu odwiedziły naszą okolicę i pięknie ukształtowały tereny przez które przebiega trasa maratonu.

Obecność uczestników podczas wydarzenia jest najlepszą nagrodą dla organizatorów za trud włożony w przygotowanie trasy oraz setki godzin spędzonych w terenie aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a trasa była równie satysfakcjonująca jak w latach poprzednich.

Jeśli lubisz rywalizację, chcesz się pościgać, zrobić mocny trening lub po prostu aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – to wydarzenie jest dedykowane dla Ciebie.

Zapraszamy 1 czerwca. Więcej info na www.zielonalipa.pl.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0