Dukty leśne z małym bonusem – Mazovia zaprasza do Andrespolu

Dukty leśne z małym bonusem – Mazovia zaprasza do Andrespolu

REKLAMA
Cisowianka Mazovia MTB Marathon wjeżdża do Andrespola
Wyniki – 25-26 sierpnia 2018
Andrzej Poczopko i Urszula Luboińska najlepsi w Andrespolu
Plan na weekend 22/2019
Kałuże małe i duże – Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Andrespolu

Nauka nie poszła w las – dzięki 15 lat doświadczenia organizacji maratonów, Cezary Zamana potrafi w każdym terenie wyczarować dającą wycisk trasę.

Tak będzie w Andrespolu: leśne dukty, piaszczyste przeszkody i jazda obok okopów I wojny światowej. W niedzielę 2 czerwca dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon sprezentuje wszystkim kolarzom nad wyraz sympatyczny prezent. A nawet cztery: 6 kilometrów dystansu Hobby, 20 kilometrów dystansu Fit, 42 kilometry ½ Pro i wreszcie 68 kilometrów Pro.

Jako atrakcyjny bonusik dorzuci jeszcze odcinek specjalny Continental. To wszystko opakowane w piękny andrespolski las. Miłośnicy MTB już dziś mogą cieszyć się jak dzieci na obietnicę ścigania się po kilometrach duktów, walki z łachami piasku czy bezkompromisowej jazdy po to zwężających się, to znów rozszerzających się singlach.

„O tym, jak wiele frajdy przynosi jazda w Andrespolu, można było przekonać się w ubiegłym sezonie. Mimo lejącego deszczu i ciężkich, naprawdę ciężkich warunków na trasie, wszyscy zawodnicy z werwą przedzierali się przez liczne kałuże” – wspomina Cezary Zamana. „Ciekawe, czy i w tym roku przed peletonem z donośnym gęganiem zmykać będą gęsi z okolicznych stawów” – dodaje.

Łańcuchy żwawiej zakręcą się na odcinku specjalnym Continental. To dlatego, że zwycięzcy tego oesa z obu dystansów otrzymają vouchery zakupowe od niemieckiej marki, będącej partnerem cyklu maratonów Cezarego Zamany.

„Pierwszy fragment będzie szybki, ale później zaczną się serie uciążliwych, spowalniających sprinterów wzniesień” – zdradza Cezary Zamana. Vouchery za triumf na odcinku specjalnym nie będą jedynymi nagrodami do zdobycia w niedzielę. Któryś zawodników wróci do domu z bonem o wartości 800 zł na zakup opon Continental, voucherami na instalacje gazowe od firmy Alltop Auto lub nowoczesnym uchwytem rowerowym Lotos od firmy Inter Pack. Cenną nagrodą będzie także pobyt w Hotelu Podium w Wiśle, gdzie skorzystać będzie można nie tylko z niekończących się single tracków, ale także kriokomory.

Andrespol będzie też finałowym przystankiem pucharu Continental MTB Łódzkie. Ci, którzy startowali wcześniej w Rawie, powinni dodatkowo się zmotywować i mocniej nacisnąć na pedały. Zwycięzcy Continental MTB Łódzkie mają gwarantowane atrakcyjne nagrody rzeczowe od marki Continental.

W niedzielę nie braknie także zawodów z Rybką MiniMini. Ta bajkowa postać będzie żywiołowo dopingować maluchy i przedszkolaków, by na koniec każdemu wręczyć pamiątkowy dyplom. Jak zwykle warto więc na maraton Cezarego Zamany wybrać się z rodziną. Zwłaszcza że miasteczko rowerowe będzie zlokalizowane na atrakcyjnych terenach zielonych położonych tuż-tuż przy stawach.

„Im dalej w las, tym więcej drzew. A w Andrespolu będzie tak, że im więcej przejechanych kilometrów na trasie, tym emocje będą większe. Obiecuję” – mówi Cezary Zamana.

ANDRESPOL CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: tereny zielone nad stawami przy ul. Marysińskiej w Andrespolu

Sobota 1 czerwca
15.00-17.00 – zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 2 czerwca
8.00-10.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
9.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
10:00-11.30 – zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 – start dystansu Hobby
11.00 – odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 – start dystansu Fit
11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
12.10 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
13.15 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.15 – dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.15 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
16.00 – zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia
10.00-12.00 – zapisy w biurze zawodów
12.05 – odprawa techniczna
12.10 – start zawodów według kategorii
13.00 – wręczanie upominków dzieciom na podium
12.30-13.30 – odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

COMMENTS

DISQUS: 0